Лютовиську школу захистили на рівні трибуни парламенту, але не грішми, а емоціями

SambirWZ
186

Лютовиську школу захистили на рівні трибуни парламенту, але не грішми, а емоціями

Як ми і прогнозували, до проблем Лютовиської школи ми ще будемо повертатися не раз. Минулого четверга в Інтернеті з’явилося свіже повідомлення про те, що директор школи заявив про погрози і тиск через відмову закрити школу.

А ТИМ часом, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк позаминулої середи з трибуни парламенту закликав головну освітянку України Лілію Гриневич припинити переслідування дирекції, вчителів та батьків учнів Лютовиської школи на території Воютицької ОТГ. Про наш край з найвищої трибуни говорять нечасто, а тому процитуємо: «Я звертаюся до міністра освіти України негайно, у цю хвилину, звернути свою увагу на безпринципну поведінку Львівської обласної державної адміністрації щодо школи в Лютовиськах. І припинити переслідування тих, хто зберігає освіту в Україні!», – заявив Олег Березюк.

Директор школи Михайло Глинянськийу коментарі ZAXID.NET підтвердив випадки тиску на адміністрацію школи та голову батьківського комітету. «29 серпня невідомий на автомобілі без номерних знаків намагався вчинити на мене наїзд. Учора голова батьківського комітету отримала анонімний дзвінок із погрозами. Я це пов’язую із тим, що ми відстоюємо школу і готові надалі захищати свої права у суді», – заявив він. За словами Михайла Глинянського, першу погрозу ще у травні, коли у Воютицькій ОТГ розглядали питання реорганізації школи, отримала його заступниця Надія Кусень. Загалом ці погрози зводяться до того, щоб люди не заважали вирішувати справи вищого рівня. Директор школи розповів, що у процесі реорганізації піднімали питання звільнення п’ятьох вчителів. Проте, потім від цієї ідеї у Воютицькій ОТГ відмовилися, оскільки це не давало суттєвої бюджетної економії. Зараз ці вчителі працюють у школі, заяви на звільнення до директора не надходили.

…Ми вкотре хочемо висловити своє ставлення до цієї проблеми: приємно, що село захищає свою школу від скорочення, не знати тільки, де ОТГ має брати гроші на утримання закладу. Адже 38 учнів на 17 вчителів – це серйозне навантаження на бюджет. Вартує уваги той факт, що голова парламентської фракції «Самопомочі» загострив увагу на висоті Києва, але одна справа – на рівнях емоцій припіднести тему так, щоб сподобатися людям, а інша – те, про що казали вище: нехай би нардеп сказав, де брати гроші на заклади, у яких «собівартість» учня висока і вона лягає на кишені платників податків. Як пояснювати платнику податків, що він повинен оплатити працю вчителя, який має у класі п’ятеро (чи менше) дітей. Це, до слова, біда не лише Лютовиськ. Ми таких Лютовиськ будемо мати невдовзі зо три десятки на кожен район. Бо, як не раз казали, на початку дев’яностих не народилися ті, які нині мали народжувати нових школярів. Шкода у таких ситуаціях педагогів, які вивчилися в університетах, а не мають кого вчити. Може найвищий час перепросити нарешті педагогів-пенсіонерів, бо хоч якусь пенсію мають.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар