Лікарі часто отримують відмови в госпіталізації через відсутність місць в опорних лікарнях

SambirWZ
217

Лікарі часто отримують відмови в госпіталізації через відсутність місць в опорних лікарнях

На медичні теми у нас дуже багато інсинуацій, домислів – таке враження, що усі поспіль розуміються і на тестах, і на хворобах, і на потребах лікарень. Але давайте будемо слухати та чути фахівців. Сьогодні про ситуацію у Самбірській медичній первинці розповідає її керівник Олександр Сілецький.  

НЕЗВАЖАЮЧИ на те, що з нашим закладом не був укладений Договір з НСЗУ щодо забору біоматеріалів для ПЛР-діагностики, з травня за власні кошти безкоштовно для пацієнтів наша установа почала проводити такі забори. Станом на сьогодні, більше 700 заборів. На жаль, не все залежить від нас. У зв’язку з великим навантаженням на Львівський обласний лабораторний центр, прерогатива в проведенні тестування надається опорним закладам Львова та області, які ведуть хворих на коронавірус. Результат тестування наших пацієнтів пролонговується до 10 днів. Тому ми не можемо оперативно проводити дії щодо запобігання поширенню інфекції.

Наша установа доклала багато зусиль для підписання угоди з НСЗУ і врешті 11 серпня укладений Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ. Сподіваємося, що незабаром члени мобільної медичної бригади отримають виплати за свою працю.

Жодних помилок при заборі біоматеріалу для ПЛР-діагностики та його транспортуванні до Львівського обласного лабораторного центру (ЛОЛЦ) наші працівники не допускали.  Вважаємо нелогічним і абсурдним вкладати свої кошти, наражати на небезпеку працівників закладу, розливаючи біологічні проби пацієнтів з підозрою на СOVID-19.

З початку карантину на засоби індивідуального захисту працівників підприємства витратили 353 595грн. Зокрема, для звіту: закупили халати медичні захисні – 207 шт. – 20 500 грн.; респіратори FFP 3 – 450 шт. – 39 000 грн.; щитки захисні – 30шт. – 3900грн.; маски захисні медичні – 10 000 шт. – 96 200грн.; костюми медичні захисні (багаторазового використання) – 50 шт. – 63800грн.; рукавички нітрилові – 10000 шт. – 60000грн.; окуляри захисні – 30шт. – 450 грн.; термометри безконтактні (пірометри) – 3шт. – 4500 грн.; дезрозчини та антисептики – 36000 грн., розхідні матеріали (пакети для утилізації, пакети із застібкою, контейнер для замочування) – 15000грн., набір для ПЛР – 14 245грн.

127 проб, які були відібрані 11-12 серпня згідно з усіма вимогами щодо забору і транспортування були прийняті працівниками ЛОЛЦ без жодних зауважень. Дивує, що лише за тиждень ЛОЛЦ надіслав нам листа «про бракераж». Після наступного відбору 18-19 серпня нашому працівнику у Львові висловили усне вибачення. За всі попередні 11 здач біоматеріалу зауважень не було. І не могло бути.

В умовах збільшення випадків захворювання коронавірусом мешканців міста Самбора та району у роботі сімейних лікарів виникають проблеми з госпіталізацією пацієнтів, хворих на коронавірус з важким перебігом хвороби. Не з вини сімейного лікаря хворого не госпіталізовують в стаціонарні відділення. Лікарі часто отримують відмови в госпіталізації через відсутністю місць в опорних лікарнях, які надають медичну допомогу хворим на коронавірус. Лікування таких пацієнтів на дому може призвести до незворотних наслідків для здоров’я людини.

Олександр СІЛЕЦЬКИЙ.

Вас це може зацікавити