Ліквідатором лікарні ратуша хотіла визнати Скірина, а її «будівничим» – Павлішака
«Високий Замок» наставив купу «знаків питання» на деяких проектах медичних рішень Самбірської міськради
Минулого разу тему медицини закінчили двома тезами. Перша – виконувач обов’язки головного лікаря Степан Скірин написав міському голові заяву про відставку. Ми сумнівалися, але Юрій Гамар її прийняв. Хоча районна рада давно звільнила Степана Івановича і він залишався виконувачем обов’язки. Видно, в ратуші вирішили і собі звільнити пана Скірина… Ми сумнівалися, чи це правильно, але Юрій Петрович просто задовольнив заяву доктора. За усіма законами, виконувачем обов’язки головного медика залишився начмед Богдан Марчук… Лікарі подейкували, що пан Скірин після ротації став начмедом…
І ДРУГЕ, на чому акцентували увагу попереднього разу: міська рада звернулася до районної, щоб та вийшла зі співзасновників Самбірської ЦРЛ. У районі ідею не сприйняла медична комісія, у яку входять лише лікарі, а відтак не підтримали і депутати райради. Тобто, за логікою, все мало б залишатися так, як було до того?
Воля депутатів райради не конче сподобалася магістрату Самбора і на сайт на оглядини виставили два проекти рішення. Не зовсім зрозумілих, тому, аналізуючи їх, залишаємо право на власні коментарі та «знаки запитань». Перший проект «Про ліквідацію комунального закладу «Самбірська центральна районна лікарня». І одразу дилема: якщо співзасновниками єдиної ЦРЛ залишаються міська та районна влади, то чому ліквідовує заклад лише міська? Не виключено, вирішили обхитрувати район? І як бути з тим, що район свою державну субвенцію на лікування своїх хворих перерахував містові, а місто раптом ліквідовує центральну районну лікарню?
Не будемо втомлювати читача посиланнями на найрізноманітніші закони, а констатуємо основне: враховуючи те, «що Самбірська міська рада є власником і органом уповноваженим розпоряджатися комунальним майном «Самбірської центральної районної лікарні», враховуючи висновки постійних комісій…, міська рада ВИРІШИЛА вийти із співзасновників юридичної особи – Комунальний заклад «Самбірська центральна районна лікарня»…з вилученням з статутного капіталу та основних фондів даного закладу нерухомого та рухомого майна комунальної власності громади (будівель, споруд, машин та устаткування, обладнання, інструмент, виробничий інвентар і приладдя, господарський інвентар та інше майно тривалого використання та оборотні засоби»).. Грубо кажучи, все медичне, що є на території міста, ратуша вилучає? Ми правильно зрозуміли?
Далі депутатам міськради пропонуватимуть припинити юридичну особу – Комунальний заклад «Самбірська центральна районна лікарня» шляхом ліквідації та призначити ліквідатора лікарні – в.о. головного лікаря Степана Скірина. Навіщо пану Скірину щось ліквідовувати, якщо він сам уже не біля керма медицини?.. Цитуємо далі проект рішення міськради: «Цивільно – правові норми даного рішення вступають у дію з моменту прийняття аналогічного рішення Самбірською районною радою, як співзасновника юридичної особи – «Комунальний заклад «Самбірська центральна районна лікарня». Знову питання: виходить, все, про що ми говорили вище, набуде сили тільки тоді, коли і райрада під цим підпишеться? А якщо не підпишеться? Зі співзасновників вона добровільно не вийшла. І чому перед тим, як вивішувати революційні проекти рішень на сайт, міська влада не ініціювала звичайний діалог з очільниками «білого дому»?
Але і це ще не всі питання… На сайті міськради «висить» наступний проект: «Про створення закладу охорони здоров’я на території. Самбора – комунального некомерційного підприємства «Центральна лікарня Самбірської міської ради». Вирішили поліпшити медичну поміч містянам і «створити на базі окремо визначеного комунального майна міської громади заклад охорони здоров’я на території Самбора – комунальне некомерційне підприємство міської ради». Питання від редакції: ми ще не ліквідували стару лікарню, а уже створюємо нову. Депутатам пропонуватимуть призначити тимчасово виконувачем обов’язків директора суто муської лікарні Романа Павлішака. Ми спочатку не перепитували у Романа Ярославовича, чи погоджували з ним, приватним медиком, головою депутатської медичної комісії, його ж кандидатуру, не зацікавилися, навіщо йому чужий клопіт у спадщину, але, за усіма законами здорового глузду, якщо пан Павлішак стає «будівничим» нового медичного закладу, то мав би у майбутньому стати і головним лікарем. Бо інакше, навіщо чоловікові клопіт? Щоб потім готову «до вжитку» посаду віддати іншому? Коли ми готували до друку цю публікацію, вирішили таки зателефонувати пану Павлішаку. А той відповів, що його прізвище потрапило у проект рішення випадково і його уже зняли з документу. Цікаво виходить: хоч кілька днів та побув «головним» на сайті міськради…
Роман ІВАНЧУК.