Ліквідували все, що тільки можна було…

SambirWZ
39

Ліквідували все, що тільки можна було…

Минулого тижня відбулася остання сесія попередньої каденції Самбірської районної ради. Організатори зібрання жартома зізналися, що віддали все, що у районі було…

ТУТ нічого сенсаційного, бо і так всі знали, що районних структур не буде, коли з’являться об’єднані громади. Хоча, признатися, трохи ніяково стає найперше тому, що немало кваліфікованих працівників може залишитися без місця праці. Районний Народний дім ліквідовують. Кажуть, він був більше віртуальний, ніж реальний, але зараз він став просто зайвим. Ті художні колективи, що були, переселяться, очевидно, у якийсь сільський Народний дім. Ліквідували депутати і бібліотечну систему. Якщо в ОТГ будуть вважати, що книги селянам потрібні, то будуть утримувати. Хоча з певних джерел стало відомо, що сільські бібліотеки радше всього будуть об’єднані зі шкільними, бо якщо і є читачі, то лише в юному віці. Такі настрої панували і раніше, але тепер, не виключено, саме життя змусить бібліотекарів якось оптимізовуватися. Перестала існувати і районна спортивна школа. Викладачі або підуть в ОТГ, або у спортивно-відпочинковий заклад у Сприні. Така ж доля ліквідації спіткала і районне позашкільництво. Нам в райраді розповіли, що це не мало б стати великою трагедією, оскільки більшість працівників закладу – діючі вчителі. Якщо ж в ОТГ будуть вважати, що гуртки для дітей треба рятувати, то створять центр позашкілля на своїй території. Центр первинної медико-санітарної допомоги перебазується в Ралівку та Рудки… Хоспіс у Сідому перейде під патронат Ралівської ОТГ… У колективах, про які йде мова, розуміють, що такі ліквідації, як би це ліпше сказати, необхідне зло, тому з розумінням поставилися до останніх рішень тепер уже минулої каденції.

Ще один цікавий момент сесії райради. Уже на виїзному засіданні керівник самбірських надзвичайників Олег Хім’як продемонстрував депутатам новеньку пожежну машину, як нам сказали, «нафаршировану» сучасним обладнанням. На Львівщину дали єдину таку автівку і вона якраз потрапила до Самбора – приємно. Пан Хім’як подякував депутатам за розуміння та поміч, бо якраз за останні п’ять років влада дуже багато допомагала надзвичайникам з новим обладнанням чи тим, яке передали нам з-за кордону.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити