Лісгоспам можуть закинути «на шию» нестерпний податковий «поясок»

SambirWZ
172

Лісгоспам можуть закинути «на шию» нестерпний податковий «поясок»

Минулих вихідних лісівники мали своє професійне свято – наші вам вітання. І хоч такі свята прийнято вважати радісними, однак презент, який припідніс парламент, працівників лісової галузі дуже засмутив. Новий Закон може знищити лісгоспи, або ж доведеться піднімати вартість власної продукції. Що ж насправді відбувається – про це у розмові з директором Самбірського держлісгоспу, Заслуженим лісівником України Ігорем Яремою.

АЙПЕРШЕ, у Закон про фермерські господарства (!) з голосу когось із нардепів внесли питання про проплату за лісові землі. Цим Законом передбачається подвійне оподаткування земель лісового фонду. Податок на лісові землі розподілений на земельний податок і рентну плату. Ставку податку на землю встановлюють органи місцевого самоврядування у межах від 0 до 5 відсотків від нормативно-грошової оцінки цих земель. А кожна область має свою ставку… На Львівщині це 22049 гривень. Отже, якщо наше підприємство, маючи найбільшу площу серед лісгоспів області, буде платити цей один вид податку, то в рік нам треба буде віддати 39 мільйонів (при ставці 5 відсотків) та при річній реалізації продукції на 35-37 мільйонів гривень. Франківщина, Житомирщина, а Львівщина – у вівторок, встановили, або встановлять цей відсоток для лісогосподарських підприємств. Житомирщина дала 0,1 відсотка. А найкраще  було б застосувати ставку «нуль».

За вісім місяців наше підприємство при реалізації у 30 мільйонів гривень сплатило до бюджетів усіх рівнів 11 мільйонів 200 тисяч гривень. При середній зарплаті у серпні – 11 тисяч 300  гривень. Якщо один вид податку не буде скасований, то всі підприємства лісової галузі України стануть банкрутами. Бо де тоді брати гроші на зарплату, енергоносії, техніку та інші види податків. І найголовніше – якщо ставка податку, який приймуть органи влади, буде непосильною, то лісгоспи змушені будуть піднімати ціну на власну продукцію у 2,5 – 3 рази. Приклад. Якщо кубометр дров для населення уже сьогодні коштує 702 гривні, то буде 2 тисячі… А пиловники для деревообробників зараз коштують півтора тисячі гривень за куб, а будуть більше 4 тисяч. Тобто, у скруту потраплять і деревообробники. На спільному засіданні лісівників та деревообробників Львівщини прийняли спільне звернення не допустити до краху лісову та переробну галузі, адже кожний четвертий-п’ятий долар, який заходить на Львівщину від експорту продукції, – від лісівників та деревообробників.

Тепер нам, лісівникам, треба буде приходити ледь не у кожну сільраду на сесії, а сільрад на території лісгоспу 79, і просити та переконувати обранців приймати ставки не більше 0,1 відсотка – так, як прийняли в інших областях. І тоді хоч якось ми зможемо давати собі раду без відчутного підняття цін на нашу продукцію.

-Багато нині розмов про те, що лісівники ріжуть багато деревини, а Карпати лисіють. Ви зменшили кількість заготівлі, чи навпаки – об’єми збільшуються?

-Ми різко зменшили темпи заготівлі деревини. Якщо років три тому рубали близько 60 тисяч метрів кубічних у рік, то у 2018-му – близько 38 тисяч… На наших теренах просто занадто багато політичних спекуляцій на цю тему.

-Давайте поговоримо про дрова – дуже актуальна нині тема. Де люди можуть їх взяти? Бажано кілька слів про те, яка процедура заготівлі для власників осель?

-Процедура проста. Людина звертається чи у лісгосп, чи у лісництво, перераховує кошти через банк і в лісництві їй повинні сказати, де вона отримає однометрові дрова. Клієнт бере готові дрова, я це підкреслюю, а не сам ріже.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар