Лісгосп зумів захистити свою гідність перед активістами

SambirWZ
98

Лісгосп зумів захистити свою гідність перед активістами

На незаконну рубку дерев клюють усі ЗМІ, бо тема благодатна і належить до числа шанованих. Тому й нема нічого дивного, що усі рознесли новину про те, що в селі Вишня Городоцького району активісти разом з місцевим священником затримали автівку з лісом з території Самбірського лісгоспу. На місце події викликали поліцію, яка потім і похвалила активістів за небайдужість.

ВЛАСНЕ, з поліцейських кіл ця інформація і стала надбанням усіх. Щоправда, потім лісівники оправдовувалися, мовляв, деревина законна, а активісти хіба перешкоджали роботі підприємства, яке є потужним платником податків. Ми собі думали, що на тому справа й зупинилася: активісти своє зробили, лісгосп себе оправдав, читачі начиталися та й усім добре. Але самбірські лісівники на цьому не зупинилися і вирішили дати серйозний бій заради того, аби захистити свої чесне ім’я…

Здається, це чи не перший випадок, коли лісгосп не опустив голову похнюплено, бо так заведено, що коли ти лісник, то відразу й автоматично – злодій, якщо якесь дерево упало, то не інакше, як крадене. Так, 20 лютого працівники Городоцької поліції  затримали лісовоз з лісоматеріалами в селі Вишня Городоцького району, який належить ДП «Самбірський лісгосп». Так прийнято писати, навіть якщо машину зупинили активісти… Матеріали затримання були передані в Городоцький районний суд і на лісовоз з продукцією слідчий суддя Городоцького районного суду за поданням слідчого Городоцької поліції та прокурора наклав арешт, мотивуючи це тим, що деревина здобута незаконно. ДП «Самбірський лісгосп» не погодився, оскільки продукція здобута в законний спосіб і є власністю підприємства. Мало того, підприємство зазнало збитків, бо ця деревина була придбана на аукціонних торгах і відвантажувалася фірмі, яка провела попередню оплату. І що ви думаєте? Підприємство подало апеляційну скаргу в Львівський апеляційний суд на рішення слідчого судді Городоцького районного суду з метою зняття незаконно накладеного арешту на майно підприємства. Цей суд встановив, що лісничий Рудківського лісництва поінформував жителів с. Вишня про заплановані рубки в кварталі 6 вид. 4 та кварталі 8 вид.3 в межах сільської ради. Підприємство в червні минулого року затвердило перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів, встановило орієнтовний запас дерев, що підлягають вирубуванню, в тому числі і у згаданих кварталах Рудківського лісництва. На підставі лісорубних квитків № 015456 від 17.02.2020 р. та № 015434 від 03.01.2020 р. та карт технологічного процесу розроблення лісосіки від 17.02.2020 року, виконано рубку, лісоматеріали позначили бирками. Заготівля та відвантаження лісопродукції проводилися в рамках чинного законодавства. А тому 10 квітня Львівський апеляційний суд скасував незаконно накладений арешт на майно підприємства та виніс ухвалу, якою відмовлено в задоволенні клопотання слідчого та керівника Городоцької місцевої прокуратури, які не довели незаконність рубки та походження лісопродукції. Товар повернули Самбірському лісгоспу і відвантажили фірмі, яка виграла її на біржових торгах.

Роман ПОГОНИЧ.

А ТИМ ЧАСОМ, ЗМІ повідомили, що в Україні у 7 разів збільшилися обсяги незаконної вирубки лісів. Таку заяву зробив глава Держлісагентства Андрій Заблоцький, додавши, що це принесло українській економіці збиток в розмірі 814 мільйонів гривень. Найбільше незаконно вирубують ліс в Харківській, Херсонській, і Житомирській областях. Пан Заблоцький також відзначив тенденцію збільшення площі лісів, сказавши, що за 5 років лісівники висадили понад мільярд нових дерев.

Вас це може зацікавити