Лісовоз, який провалився в каналізаційну траншею

SambirWZ
198

Лісовоз, який провалився в каналізаційну траншею

Соціальні мережі не перестають рясніти новинами про крадіїв лісу. Таке відчуття, що нема пенька, який не був би зазнимкований, чи лісовоза, який не став би предметом обурень. Навіть якщо десь і є перебор, то він однаково свідчить про те, що тема для горян болюча. Хоча коментатори проблеми розділилися на два табори. Одні слізно захищають ліси, і таких більшість, інші кажуть, що самі ріжете, самі потім і скаржитеся. Віримо і правоохоронцям, яким уже, либонь, набридло реагувати на кожен пеньок, чи кожен виклик у ліс, але й лісоруби (чорні чи законні) вже мали б трохи вгомонитися.

Але про цей факт не можемо змовчати. У Добромилі, як відомо, прокладають каналізаційні мережі і от на одній із вулиць в траншею боком провалився важкий і завантажений лісовоз. І чому він опинився на невеличкій вуличці? При цьому очевидці твердять, що деревина не була клеймована. Це вже той «перебор», який серйозно дратує і варто б нашим правоохоронцям розслідувати ситуацію, а оскільки вона набрала розголосу, дати відповідні коментарі… Не хотілося розпочинати Новий рік з таких важких тем, але нічого не вдієш – життя продовжується.

Ми знайшли в Інтернеті міркування лісівників з приводу крадіжок деревини і один з коментарів нас зацікавив, бо стосувався Львівщини. Один з очільників обласного державного лісгоспу Ярослав Целень зазначає, що це дуже глобальна проблема. Маємо розуміти, що у горах – безробіття. Згідно зі статистикою, у 2016 році у нас було зафіксовано 3200 м куб. самовільної рубки, у 2017-му – 1200 м куб., а вже за дев’ять місяців 2019-го – 612 м куб. Це хороша динаміка. Всі самовільні рубки зафіксувала державна лісова охорона. У половині вдалося встановити лісокрада. На жаль, розслідуваних і до кінця доведених справ – одиниці.

У Львівській області багато незаконних рубок фіксують в агролісах. В Україні є 73 відсотки лісів, які є у підпорядкуванні Держлісагентства, а є ліси інших форм власності. Наші активісти фіксували масові незаконні рубки у скандально відомому агролісі Львівщини «Галсільліс», каже пан Целень. До речі, екологи та екоінспекція виявили 203 пні від зрубаних дерев поблизу с. Дністрик. Збитки оцінили у мільйони гривень. А прокуратура за цим фактом відкрила кримінальне провадження, згадують  журналісти, однак, коли вже про це, то обмежитися повідомленням про «відкрите провадження» замало, треба писати про реальні покарання. Але вони, знаємо з досвіду, якісь надто поблажливі.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити