ЛІС І СУСЛОВА

SambirWZ
169

ЛІС І СУСЛОВА

Лісівники прочитали звинувачення народної депутатки і уповноважені заявити…

Ми знайшли в Інтернеті повідомлення про те, що народний депутат України Ірина Суслова звинувачує Старосамбірський “Галсільліс” у дерибані. І навіть помітили публікацію як таку, що вартує і нашої газетної уваги. Ну, самі розумієте, нардеп пише про гріхи горян…

Мені стало відомо від місцевих жителів с. Стрілки та Гвоздець, йдеться у повідомленні, про самовільну вирубку лісу. Торік вже траплялася схожа історія, коли  “Галсільліс” вчиняв масові вирубки лісу. Наведу конкретні факти: 13 січня 2015 року у присутності місцевих жителів спеціальною комісією Старосамбірського району у складі представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та громадських активістів на верхньому складі в селі Дністрик було виявлено близько 2000 кубометрів неклеймованої деревини. Я скерувала депутатські звернення голові Львівської ОДА, начальнику ГУМВС України у Львівській області, голові Державної екологічної інспекції України і за цим фактом прокуратура  району розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу. Ми отримали відповідь від Державної екологічної інспекції у Львівській області, що у результаті перевірок КП “Старосамбірське ДЛГП “Галсільліс” виявили незаконну вирубку дерев, що завдало шкоди на понад 500 тис. грн. Триває досудове розслідування, деревина зі складу в селі Дністрик зникла, винних не притягнули до відповідальності. І це при тому, що у підприємства вже новий директор, а виходить, що нечисті схеми ті самі…Представники правоохоронних органів, стверджує народний депутат, переконували, що на час досудового розслідування ця деревина буде на складі. Однак до мене звертаються місцеві жителі з тим, що вся неклеймована деревина вивезена  і невідомо, де вона. Ймовірно, була незаконно продана за кордон. Аби перевірити ці факти, були скеровані депутатські звернення до відповідних органів.

Наш колега Василь Курій виявив нові порубки лісу, до яких, можливо, причетний “Галсільліс”. Ми вже скерували депутатське звернення начальнику Старосамбірської поліції. Прошу правоохоронні органи перевірити інформацію.

Але не встигли ми цю статтю дати до друку, як з’явилося спростування. ОКС ЛГП “Галсільліс”, яке нещодавно визнане кращим комунальним підприємством 2015 року, цитуємо текст, стурбоване упередженим ставленням до нього та його дочірніх підприємств з боку народного депутата Ірини Суслової. 9 лютого вона розповсюдила в Інтернеті статтю “Дерибан лісу на Старосамбірщині триває”… Керівництво “Галсільлісу” вважає за необхідне зазначити, що інформація про незаконність рубки є неправдивою.

У зв’язку з цим повідомляють, що Старосамбірське ДЛГП “Галсільліс” проводить лісогосподарські заходи на цій території, проте дана рубка є законною та підтверджується усіма необхідними дозвільними документами. Рубка проводиться з дотриманням  норм лісового та природоохоронного законодавства, стверджують керівники “Галсільлісу”.

У цій статті зазначається про нібито “схожу минулорічну історію”щодо незаконного продажу заготовленої деревини внаслідок незаконної рубки. У зв’язку з цим лісівники повідомляють, що заготовлена у 2015 році деревина біля села Дністрик з метою недопущення збитків лісовому господарству через її перетворення в непридатний стан, була реалізована в законному порядку. На даний час, нема жодних судових рішень, які б підтверджували незаконність лісогосподарських заходів, здійснених Старосамбірським ДЛГП “Галсільліс” в 2015 році поблизу села Дністрик.  “Галсільліс” проводить свою діяльність відкрито для громадян, громадських активістів і депутатів усіх рівнів, тому вся інформація про нашу діяльність, в тому числі про заплановані та здійснювані лісогосподарські заходи, зокрема і щодо проведення рубки біля села Гвоздець, міститься на офіційному сайті підприємства.

Тому нам дуже прикро, що народний депутат України висвітлює недостовірну інформацію про підприємство. У зв’язку з цим звертаємося до  Ірини Суслової з проханням у випадку висвітлення будь-якої інформації про  “Галсільліс” та його дочірні підприємства в майбутньому звертатися з запитами в ОКС ЛГП “Галсільліс” для перевірки на достовірність.

Безперечно, до лісівників у всі часи на Старосамбірщині було дуже багато розмаїтих претензій, у тому числі і абсолютно обгрунтованих, бо справді далеко не святі, і ми аніскільки не хотіли б прикрашати їхні голови ореолом безгрішності. Але у даному випадку нам приємно стало від того, що самі лісівники не зімліли від публікацій народного депутата і зуміли хоч у такий спосіб себе відстояти. Разом з тим, мусимо захистити і пані Ірину, бо до неї надходить саме така інформація з низів від її помічників чи друзів, а вона відповідно  реагує. Якщо вірити всьому, про що написали депутатці з “Галсільлісу” в офіційному спростуванні, то пані Ірину, видно, просто підставили.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар