Маленька Грабівниця стане великим «Диким заходом»

SambirWZ
169

Маленька Грабівниця стане великим «Диким заходом»

Якось ми писали, що голова Новоміської ОТГ Петро Куляс креативний в організації багатьох заходів. Такого компліменту він заслужив після того, як репортери оцінили його свято врожаю.

СХОЖЕ, чоловік активно взявся за ще одну ідею – у невеличкому селі Грабівниця, що за кілька кілометрів від кордону, і де мешкає зо три сотні осіб, затівають розвиток туризму. І маємо підозру, що проект  зацікавить як наших, так і польських подорожувальників, які люблять цікавий та активний відпочинок. У селі планують збудувати ціле туристичне містечко, стилізоване під ковбойський «Дикий Захід», але з українською бойківською автентикою. Загальна вартість проекту сягає мільйона євро, 90 відсотків суми уже виділив Євросоюз.

Селяни планують катати людей на конях, бричках та у ковбойському мініпоїзді, екскурсійними та веломаршрутами, гастрономічним туризмом. За словами Петра Куляса, уся об’єднана територіальна громада працюватиме над створенням нового туристичного бренду, що поєднуватиме елементи побуту, традицій, архітектури місцевої етнічної групи з елементами культури американських ковбоїв. Та й є надія, що місце праці знайдуть собі місцеві ґазди.

Нагадаємо, проект «COWBOYky – Український дикий захід» реалізовується у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання». Він стартував 1 травня і розрахований на три роки. Кошторис проекту, як ми уже сказали, мільйон євро, з яких €900 тис. виділяє Євросоюз, а решту – 100 тис. – власний бюджет Новоміської ОТГ. Сюди підведуть комунікації, зведуть об’єкти туристичної інфраструктури. Для будівництва готелів і ресторанів залучатимуть приватних інвесторів. Що ж, дай Боже, аби плани збулися і Грабівниця стала «Диким заходом».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар