Марка Президента Кирила Осьмака

SambirWZ
46

Марка Президента Кирила Осьмака

Цей факт має бути цікавим не лише для поціновувачам марок, а й історикам. У  всякому випадку, з наших теренів. Бо якщо історична особистість Кирила Осьмака, який родом з Полтавщини, і цікава комусь, то, здається, тільки нам, бо тільки ми у Сприні маємо святкування УГВР. Хоча, може й ні…

УКИЄВІ на «Укрпошті» погасили перші поштові марки, присвячені Кирилу Осьмаку… І чи не першому, кому надіслали цей, з дозволу мовити, історичний «документ», був голова Самбірської районної ради Віталій Кімак

Ви не думайте, що все так просто – захотів марку і випустив. Цьому передувала Постанова Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». Що стосується Президента УГВР Кирила Осьмака, то маємо 130-річчя з дня його народження. Спецпогашення марки відбулося в операційному залі столичного Головпоштамту за участю доньки та дослідниці життя президента УГВР Наталії Осьмак та поета і громадсько-політичного діяча, героя України Дмитра Павличка.

На поштовій марці – фото Кирила Осьмака 1937 року. За словами Наталії Осьмак, це фото як репрезентаційне обрав Головний командир УПА, генерал-хорунжий Василь Кук. У нижньому лівому куті марки розміщене зображення печатки УГВР, що засвідчує статусність Кирила Осьмака як президента УГВР. Нагадаємо, одна із листівок була виготовлена у 2019 році до 75-річниці створення Української Головної Визвольної Ради на замовлення Самбірської районної ради.

Кирило Осьмак (1890-1960) – діяч українського національно-визвольного руху, Президент УГВР, один із засновників Української Центральної Ради. Заарештований у вересні 1944 року та ув’язнений на 25 років. Термін відбував у політичній Володимирській в’язниці (РФ). Помер 16 травня 1960 року в тюрмі і був похований на Князь-Владимирському кладовищі під номером 5753. 11 травня 2004 року перепохований на Байковому кладовищі в Києві. 5 грудня 1994 року Кирило Осьмак реабілітований Генеральною прокуратурою України як безпідставно репресований.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити