Маршрут є, ще б туристів трохи…

SambirWZ
37

Маршрут є, ще б туристів трохи…

На Старосамбірщині презентували новий ознакований туристичний маршрут «Грозова брама». Це ідея проєкту «Розвиток туристичної інфраструктури в межах регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди». Маршрут стартує від с. Грозьова та веде до найвищої вершини Старосамбірщини – гори Маґура-Лімнянська, висотою 1022 м над рівнем моря.

«ЦЕ ЛИШЕ початкова ланка у мережі туристичних маршрутів, які заплановані на території регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди». Є ще багато цікавих ідей та планів, адже туристичні об’єкти парку дають змогу мандрівникам насолодитися мальовничими краєвидами гір, пам’ятками природи, ознайомитися з історією регіону. Ми любимо свою роботу і свій край, і хочемо закохати у нього туристів», – зазначила Наталія Олійник, директор регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди».

Цікаво те, що маршрут пролягає по місцевості, де збережені народна обрядовість, звичаї і традиції жителів Старосамбірщини. Є церква Богоявлення Господнього (1817 р.), гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело мінеральної води в с. Грозьово». Інфраструктуру туристичного шляху доповнюють два відпочинкові осередки на березі річки Мшанка та туристичний притулок біля підніжжя Магури-Лімнянської, розрахований на ночівлю для 6 осіб.

Начальник управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака зауважила, що через пандемію все більшої популярності набирає активний, екологічний відпочинок, тому «Грозова брама» стане туристичним магнітом Старосамбірщини… Все це, звичайно, чудово, і хочемо вірите у те, що туристи таки підуть дихати свіжим гірським повітрям та зачудовуватися Карпатською природою. Але туризм – це здебільшого той продукт, за яким має стояти черга і кожен маршрут мусить мати не лише власну «фішку», а й приносити дохід. Інакше, туризм заради туризму – це не бізнес. А тому порада для організаторів: придумайте ще щось, аби народ пішов тією стежиною.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити