Медики підозрюють двох вагітних жінок, а Шикітка – Кваса

SambirWZ
109

Медики підозрюють двох вагітних жінок, а Шикітка – Кваса

Не можна завчасу радіти, але й не порадіти у минулому тижневику «Високого Замку» ми не могли. Тому розповіли усій читацькій громаді, що Самбір не має жодного випадку коронавірусу. Всі мають, а нас Бог милував… Та, видно, врекли ситуацію. 

МИНУЛОГО разу розповіли і про те, що якийсь заїжджий чоловік, зі слів головного лікаря ЦРЛ Богдана Марчука, «ні то бомж, ні то баптист», перебував у Самборі протягом місяця, а потім поїхав у Дрогобич і саме там у нього знайшли небезпечний вірус. Якщо так сталося, то наші медики почали перевіряти в Самборі тих людей, з якими контактував заїжджий. І тут з’ясувалося недобре. В ратуші нам розповіли, що у того гостя, який опинився в Дрогобичі, не було явних симптомів коронавірусу, але йому для чогось потрібен був якийсь документ, а його не давали без проходження тесту. Пройшов і вилізло… На наш немедичний розум, та ситуація лякає. Бо якщо людина не кашляла, не пчихала, горло не боліло і підвищеної температури не було, то невідомо, у кого з нас, наразі здорових, може сидіти поганий вірус? Людоньки, давайте будемо все ж обережними. Зрозуміло, що карантин уже усіх дістав по самі вуха, але одвічну формулу про те, що «Береженого Бог береже» ніхто не відміняв.

Та повертаємося з Дрогобича у Самбір. Багатодітна сім’я, хата якої слугує таким собі пристанищем для невеличкої групи певної релігійної громади і в якій тимчасово замешкав гість, з трудом пройшла обстеження і з’ясувалося, що у вагітної матері, якій ось-ось народжувати, виникла підозра на коронавірус. Наголошуємо, це лише підозра. Конкретний результат мав бути через кілька днів. Ми перепитали у ратушних, де буде народжувати багатодітна матір, і нам відповіли, що в Жовкві. Бо саме там відділення розраховане на матусь, які можуть бути вражені вірусом. Але і це ще не все. Такий же попередній тест з підозрою з’явився у іншої вагітної жінки, яка поняття не мала про релігійну громаду і матір багатодітної сім’ї. Тому виникло міркування, а чи, бува, не заразилися жінки десь у медичному закладі? Цілком теоретично могли зустрітися в жіночій консультації. І знову ж таки, наші роздуми: з ким ці люди контактували, як далеко могли зайти віруси, з ким бавилися діти з багатодітної сім’ї? Питання надто серйозні і дуже хочеться вірити, що усе мине, що масового зараження не відбудеться.

В п’ятницю сталася ще одна ситуація, яку годі оминути увагою. Відомий активіст Дмитро Шикітка видав у соціальних мережах звернення з приводу коронавірусу. Суть така: директор Самбірського комунального підприємства «Об’єднане» Євген Квас живе в селі Давидів на Пустомитівщині, де зафіксували спалах коронавірусу, а відтак активіст застерігає самбірян від імовірної небезпеки. Вважає, що пан Квас контактує з очільниками міста, з депутатами міськради і 120 працівниками підприємства… Не важко здогадатися, навіщо цей відеоролик монтували. Пана Кваса можна шанувати, або не шанувати – справа політичних уподобань, але виносити такі речі на люди теж не можна. Зверніть увагу, ми розповідали про двох вагітних жінок і навіть не вказали, з яких вони вулиць – за ними тепер ретельно пильнують медики, а тут – так відверто кинути підозру на людину – це, знаєте, не вельми гречно. Сказати, що Євген Володимирович обурився – не сказати нічого. У розмові з нашим репортером він зазначив, що готовий хоч вже пройти тест, а з приводу образи буде звертатися у правоохоронні органи. І додав: його сім’я лише прописана в Давидові, насправді живе в іншому районі, а він сам більше часу проводить в Самборі, ніж з родиною, і в Давидів не їздить.

Чесно сказати, до пандемії автор цих рядків ставився по-філософськи: ну, десь там щось є… І тільки минулої п’ятниці чи не вперше стало страшно.

Коли ця публікація була готова до друку, стало відомо про один офіційно  підтверджений випадок коронавірусу. Дай, Боже, останній.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити