Медики ФАПів у малих селах Старосамбірщини від травня без зарплати

SambirWZ
220

Медики ФАПів у малих селах Старосамбірщини від травня без зарплати

Не так давно у «білий дім» приходили медики сільських ФАПів, бо з травня працюють без зарплати. Дивно, правда? Час коронарвірусу, до медиків прикута особлива увага, а тут на маєш. Точніше, нічого не маєш… Вислухавши скаржників, голова райради Тетяна Терлецька надіслала з другого поверху «білого дому» на третій листа з проханням розтлумачити, чому райдержадміністрація не фінансує програму районної ради, яка має допомагати малокомплектним ФАПам.

ТЕПЕР те, чого навіть ми не знали. Про це розповів медичний директор ЦРЛ Олег Горбовий. Згідно з нинішніми нормами, село, яке має до 700 мешканців, не має права на свій медичний заклад і його не фінансує Національна служба охорони здоров’я. Які голови на верхах придумали таку норму, коли знайти село, де було б більше 700 обивателів, дуже складно? У наших селах уже закривають школи, бо дітей нема, давайте закриємо ще й ФАПи, а потім ще щось для оптимізації придумаємо, аби догробити усе остаточно. Але зі столичних владних пагорбів нам сказали: якщо в селі нема 700 людей, то тримайте собі свій заклад медицини, але коштом місцевого бюджету. Аби не знущатися з людей і не відбирати у них право на медичну допомогу у рідному селі, Старосамбірська райрада прийняла програму допомоги малокомплектним ФАПам. Їх є близько двох десятків. Програму депутати прийняли, а райдержадміністрація не виплачує гроші. От люди і прийшли правду шукати… Чесно, шкода їх і геть незрозуміло, чому чиновники третього поверху владного дому заштопорили справу. незважаючи на програму райради. Ми не брали у них коментарі з оправданнями, бо в даному випадку є одна правда: люди без грошей! А зарплатні статті захищені усім, чим тільки можна захищати. Керівник старосамбірської первинки Василь Савенко підтвердив нам цей прикрий факт, додавши, що в адміністрації кажуть закривати малокомплектні медичні заклади. Хоча закрити – це найпростіше, що можна зробити, а пильнувати наповнення бюджету якраз мають ті, які хочуть вішати замки на ФАПи. Василь Савенко назвав те, що діється іноземним, але влучним словом «беспрєдєл».

У певних колах вважають, що це політика – роблять все, аби викликати недовіру, зокрема, до голови райради Тетяни Терлецької (Рух), чи керівника первинної медичної ланки Василя Савенка (Європейська солідарність). Хоча нам так думати не хочеться.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити