Медична арифметика

SambirWZ
23

Медична арифметика

Санітарка за два місяці на заробітках має грошей стільки, скільки за увесь рік в ЦРЛ

Головний лікар ЦРЛ Богдан Марчук просив у сесії районної ради додати грошей, бо в медицині біда. Це традиційний виступ керівника і до такого уже давно звикли, просто цифри міняються. 

ОТОЖ, медична субвенція на рік нинішній склала більше 23 мільйонів гривень. З бюджету Самбора додатково було виділено 13,5 мільйона, у тому числі 8,5 млн. – на комунальні послуги, придбання обладнання та ремонти – більше 2 мільйонів. Загальний бюджет лікарні – більше 60 мільйонів гривень, на зарплати припадає 48 мільйонів і, станом на 1 вересня, бракує на платню 20 мільйонів. При цьому Богдан Марчук додає, що уже абсолютно все, що можна було оптимізувати, уже оптимізували. Дійде скоро до дефіциту кадрів, особливо молодшого персоналу. Бо санітарка, наприклад, бере свій законний місяць відпустки, потім за власний рахунок – і у Польщі заробляє те, що в Самборі за рік. Трапляється, що відчувши добрі гроші, жінки на роботу уже не повертаються.

Кошти, які отримала ЦРЛ від об’єднаних громад – більше 16 мільйонів, 3 мільйони дав район. Розмір субвенції, які не додають лікарні з ОТГ, становить майже 8 мільйонів У боржниках – Новий Калинів (майже 2 мільйони), Воля Баранецька (1,8 мільйона), Дубляни (647 тисяч), Луки (1 мільйон 479 тисяч). Воютичі (більше мільйона), Чуква (433 тисячі), Вільшаник (374 тисячі), Бісковичі (640 тисяч). Ми розуміємо пана Марчука, бо керувати медициною без грошей дуже складно. Уже зараз винні медикам зарплату за 2 місяці, але і йому ходити по владних кабінетах та випрошувати гроші, дуже непросто, та ба, навіть принизливо. Хтось порадив подавати на боржників до суду. Ми не знаємо, чи це буде ефективно, але спробувати можна.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити