Мерія обіцяла інвесторові зустрічі в суді, але сама на суд не приходить

SambirWZ
221

Мерія обіцяла інвесторові зустрічі в суді, але сама на суд не приходить

В Самборі мова дійшла до теплокомуненерго. Є підприємці, які готові брати котельні в оренду і здешевлювати тепло, яке буде нас зігрівати… Свого часу “Високий Замок” уже був на прес-конференції представника компанії ТОВ “Євроазійський енергетичний союз” Русланом Комаречком. Ми донесли до людей його точку зору, адже колишня каденція прийняла рішення про те, щоб одну з котелень, як зразок енергоощадності, передати приватникам  за конкурсом. Рішення нинішня влада у життя не втілила, хоча тема імовірної оренди чи приватизації котелень зосталася.  

Руслан Комаречко знову зустрівся з журналістами і розповів про враження від подальших подій. Йому довелося бути на погоджувальній раді перед сесійним засіданням. Львівський гість залишив собі не найкращі спогади від робочої наради. У діловому світі, каже він, такі розмови припиняються не розпочавшись. Відомі діячі самбірського політикуму перебували в атмосфері некерованості, криків-перекрикивів – і обмаль  мало зрозумілих резолюцій. Вибачте за порівняння, але це дійство мені нагадувало великий шкільний спортзал і вчителя фізкультури, який безуспішно намагається привести до тями старшокласників.

В депутатських колах активно обговорюють ідею “дроблення” теплокомуненерго на окремі об’єкти і передачу їх приватним інвесторам. Є певні проекти рішень… З цього приводу пан Комаречко зазначив, що найперше керівникам міста та окремим обранцям треба навчитися поважати своїх колег і рішення сесії, а вже потім лобіювати чиїсь або свої ідеї чи інтереси та діяти у правовому полі. Є діюче рішення сесії про оголошення конкурсу та передачу однієї з котелень теплокомуненерго приватному інвестору для реконструкції. Це рішення чинне і підлягає виконанню. Чому воно не виконується, знають хіба вони, бо уже протягом 5 місяців через листування ми намагаємося змусити чиновників оголосити конкурс і дати можливість бюджету економити близько 500 тис. грн. в сезон на послугах теплопостачання.

Пан Комаречко продовжив свої міркування цифрами. Самбірське теплокомуненерго має 9 котелень, 11,6 км теплових мереж в двотрубному вимірі, встановлена потужність – близько 42 ГКал, приєднана потужність – близько 11 ГКал, втрати при виробництві теплової енергії – близько 18 відсотків, а при транспортуванні – від 7-13 відсотків у різні роки. Це дані звіту енергоаудиту теплопостачання м.Самбора, що був проведений київською компанією на замовлення Самбірського теплокомуненерго. Експерти оцінили, що для ремонту теплотрас потрібно близько 1  млн. доларів США за цінами на час проведення аудиту і ще приблизно 1,5 млн. доларів на реконструкцію самих котелень. Так ось, вдумайтеся, шановні самбіряни, нам сьогодні пропонують віддати котельні, що генерують дохід інвесторам, а зношені мережі залишити теплокомуненерго. І як результат, приватний інвестор буде заробляти кошти, а бюджет міста буде постійно виділяти мільйони на теплокомуненерго для ремонту мереж. Хороша схема?

Протягом 2014-2015 років робоча група, в яку входили фахівці теплокомуненерго та структурних підрозділів міської ради, розглядала декілька моделей модернізації теплокомуненерго та можливі шляхи реалізації проекту. На той час ми  дійшли висновку, що передача в оренду усього ТКЕ є передчасною і достатньо небезпечною для міста, оскільки ґрунтовних обстежень та оцінки майнового комплексу ніхто не проводив, а відтак і визначити реальну вартість були не готові. З огляду на це ми запропонували поетапний план модернізації – виставлення на конкурс одного об’єкта, далі проведення енергоаудиту усієї системи теплопостачання, оцінка майнового комплексу, визначення об’єму інвестицій і лише тоді формування конкурсних пропозицій. Такий підхід дозволить місту уникнути можливої фінансової неспроможності потенційного інвестора, оскільки, на нашу думку, в модернізацію потрібно інвестувати близько 65-80 млн. грн., а це значні кошті, що є не у кожної компанії. Крім того, на прикладі однієї котельні можна було б побачити слабкі місця та прорахунки у взаємовідносинах з інвесторами, розповів пан Комаречко. А ми не могли не перепитати у нього: чи і надалі він судиться з міським головою за бездіяльність влади у справі виконання рішення міськради попередньої каденції.

Це правда, каже він, хоча одночасно це абсурд. Вже близько року ми ініціюємо перед міською владою виконання рішення сесії і негайне оголошення конкурсу, але цим ігнорують. На звернення не відповідають місяцями. А бюджет нестиме збитки… Це чистої води посадовий злочин і у правовій державі мера давно запросили б у компетентні органи, вважає наш співрозмовник. Уже двічі представники мерії не з’явилися у судове засідання, демонструючи свою зневагу і тут. На погоджувальній раді на моє зауваження про те, що потрібно виконувати Закон і дбати про виборців, мер дослівно сказав таке: “Побачимося у суді”, завершив розповідь пан Комаречко.

Редакція готова вислухати і інші точки зору на цю тему.

 

Олексій ШЕВЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар