Ми говорили, але нас не чули

SambirWZ
193

Ми говорили, але нас не чули

Старосамбірщина в особі депутатів райради, сільських голів та активістів готувалася до анансованих громадських слухань з приводу територіального поділу району. Як ми писали попереднього разу, горяни хотіли бути поділеними на чотири громади, у тому числі і Стрілківську, а їм пропонують лише три – Старосамбірську, яка поглине Стрілки, Хирівську та Добромильську. На слухання прибув перший заступник губернатора Василь Лозинський.

Зперших хвилин свого виступу запевнив, що часи добровільного об’єднання, яке тривало чотири роки, минули і зараз буде об’єднання примусове. Нагадав, за якими критеріями вищі чиновники ділили райони. Має бути площа – 100 квадратних кілометрів, кількість населення – не менше 10 тисяч осіб, а головне – економічна спроможність. Виходяи з цього, на думку обласного чиновника, якраз три громади нам найбільше пасують. І вирішувати це будуть уже не в області, а в Мінрегіонбуді, а відтак на засіданні Кабміну. Львівські пани пробували донести горянам думку про те, що могли й не приїжджати, але приїхали, щоб сказати, як воно буде, а не слухати наші міркування. На свої міркування ми мали час раніше. Згодом учасники слухань (з місцевих) пробували наводити свої аргументи, але їх справді ніхто не чув. Область поставила собі «галочку», що слухання відбулися, а ми з обуренням сприйняли те, що до аргументів простих людей їм байдуже. А ми хотіли сказати їм, що можемо ставати успішними, бо молоді хлопці, повертаючись з заробітків, відкривають свої ферми і фірми, буде Футбольна Академія в Стрілках, буде міжнародний пункт пропуску в Нижанковичах і так далі…

Тепер трохи теорії. Слухачі не розуміли, за яким принципом вираховували столичні економісти індекс спроможності громад? Цього їм, здається, так ніхто і не пояснив. Дехто у кулуарах розмірковував так: якщо район дотаційний, за деякими даними, на 95 відсотків, то звідки будуть братися економічно спроможні громади? Це, як ми раніше писали: коли бідного з бідною зашлюбувати, то багатшими від того не стануть. А самі поміж собою учасники слухань почали шукати винного у тому, хто ж подавав район на громади? Однаково хтось з низів мав би вносити пропозиції. Знайшли Ореста Бонка, який тоді керував райдержадміністрацією. Але тут же хтось уточнив, що Орест Едуардович пропонував чотири громади, а не три, як є зараз. Одне слово, слухання закінчилися нічим. Нас поставили до відома: буде три громади!

До речі, Василь Лозинський, згадуючи Самбірщину, сказав, що і тут наразі певна невизначеність: чи дві громади будуть, чи три. Під знаком запитання залишається Новокалинівська ОТГ.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити