Ми знову прославилися: хтось поламав ноги чотирилапому і стріляв впритул

SambirWZ
48

Ми знову прославилися: хтось поламав ноги чотирилапому і стріляв впритул

Інколи думаю: якщо й має статися якась прикра ситуація, що прозвучить на усю Україну, то обов’язково десь у нас. Самбір потрапив у число міст, де здатні жорстоко позбиткуватися над твариною. Та й чого дивуватися: шанувальників бездомних тварин у нас більше, ніж тих, які опасаються бродячих псів на вулицях. Звідси й резонанс.

НАСТОЯТЕЛЬ храму святого Миколая у Самборі  о. Роман Грицишин славиться тим, що опікується бездомними тваринками. Це у нього такий стан душі – допомагати беззахисним, дарувати їм трішки доброти, милосердя, ласки. І хоче вчити людей не бути жорстокими.

Цього разу парафіянка його церкви повідомила, що поблизу «паспортного столу» на вулиці Чорновола чотирилапий собака з поломаними ногами конає у муках… Священник забрав собаку з вулиці до себе, а вже потім залучив ветеринарних лікарів. За словами докторів, переломи у нижніх частинах лап не були схожі на автотравму – це, радше, удари арматурою або палицею у руках людини. Крім того, ветеринар зробив собачці рентген і там побачили аж 4  пневмокулі, які засіли глибоко у тілі. Тож, схоже, нелюди  розстрілювали чотирилапого впритул.

Собаку прооперували, лікар вправив переломи, зафіксував кінцівки у спеціальні конструкції. Але кулі не відразу вдалося витягнути. Після операції хворого песика привезли до церковного приміщення, тут є опалення і живуть інші тварини, яких врятував священник, – котики і собаки. На оплату операцій і довготривале лікування у клініці погодилися волонтери-зоозахисники із спільноти «Врятовані хвостики-Старосамбірщина».

На жаль, врятований чотирилапий друг не витримав людської наруги, а нам вкотре довелося дивуватися жорстокості тих, хто вважає себе людиною. Зрештою, хтось же у мікрорайоні з багатоквартирними будинками мусив чути постріли. І за які такі гріхи тварина потерпіла?..

Історія нелюдства вразила милосердних, які у соціальних мережах вимагали покарання винуватцям. Вимагати – це справедливо, але хто їх нині знайде? Хіба би кара яка наздогнала… Колись давно була така історія в одну зі сіл. Пес, зірвавшись з ланцюга, вилетів на вулицю та покусав сусідську дівчинку. Ґвалт вчинився великий і господар, щоб якось помститися тварині та вдовольнити батьків дівчинки, взяв велику ломаку і кілька разів ударив собаку по голові. Цього вистачило, аби тваринка, заскавулівши, згинула. Історія забулася, але десь через рік селом облетіла страшна звістка: той господар упав з риштування, летів головою униз, провалив собі череп і помер на місці пригоди…

Роман ІВАНЧУК.

Собачку з полону визволили

Собачу тему продовжили в неділю надзвичайники, яким довелося виконати благородну місію. Вони визволили із «засідки» чотирилапого, який просидів там близько трьох днів… Собака не підпускав до себе людей, поки перебував у річці на вулиці Східній. Милосердні сусіди намагалися самотужки витягнути тварину, але вона була агресивно налаштована і нікого до себе не підпускала. А от рятувальникам поталанило…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити