Мирон Пацай хоче, щоб Старосамбірщина в неділю торгувала хіба хлібом, ліками і пальним

SambirWZ
127

Мирон Пацай хоче, щоб Старосамбірщина в неділю торгувала хіба хлібом, ліками і пальним

Мирон Пацай – депутат Старосамбірської районної ради від «Свободи», який, подейкують, живе у Львові, вирішив випробувати свою ініціативу спочатку на соціальних мережах, а потім внести її у сесійну залу. Ідея в тому, щоб розглянути проект рішення про заборону торгівлі у неділю, на великі релігійні та офіційні державні свята.

Нам важко твердити, як часто ходить до церкви сам Мирон Дмитрович, зрештою, це справа особиста, але апелює до християнської совісті підприємців, мовляв, ви не торгуйте, а моліться. За задумом пана депутата, у визначені ним дні можуть продавати лише хліб, ліки та бензин-солярку. Такі цікаві нововведення з точки зору пана Пацая, є у Європі – в Польщі, Німеччині, Італії. І коли питання з’явиться у сесійній залі, переконує він нас, то це буде своєрідним тестом і на європейськість, і на християнську мораль. Проект обговорюють у розмаїтих зацікавлених колах, навіть священичих, а тому, переконаний пан Мирон, проблем з ухваленням такої ідеї не буде. На місці ініціатора ми б не були такими оптимістичними, бо навіть в депутатському корпусі є немало підприємців, які, хоч і християни, але мають бізнесові інтереси. Ну, погодьтеся, якби люди в неділю не ходили до крамниць, то вони автоматично закрилися б самі, а якщо ходять, значить на послуги торгівлі є запит. Певна річ, священики, на яких посилається Мирон Дмитрович, не скажуть, що вони за торгівлю у вихідні. Але є священики, які твердять інакше: силою заборон уже нічого не вдієш – на все має бути воля людей і у першу чергу, самих покупців. Мені один власник магазину розповідав, що в неділю акурат після Богослужінь, до крамнички заходить багато покупців, як правило, старшого віку. Вони нечасто виходять з дому, а от Богослужіння – це свята. Йдучи додому, отоварюються… Теж не відбереш у них це право. Уявимо собі неймовірне – депутати взяли і проголосували за такий проект рішення. Хто буде контролювати його виконання? Та ніхто, бо це рішення буде радше моральним, ніж таким, що його хтось буде виконувати. Хоча, ні – після того кожного разу Мирон Пацай буде діймати заступника голови райради Миколу Мартича, чому у тому чи іншому селі у неділю щось продавали. Нагадаємо, Мирон Дмитрович постійно дістає Миколу Івановича тим, як виконуються ті рішення сесій. Погодьтеся, панове, ніхто у неділю не купує чоботи чи сокири. Зрештою, якщо вже так щиро боротися за християнську мораль парафіян, то не захочуть працювати медики, залізничники, працівники барів, водії маршруток, пожежники і інші… У них же так само є потреба ходити до церкви. Тому, давайте у цій справі будемо дотримуватися принципу добровільності, а не примусу…

І наостанок. Свого часу у Самборі, а це було за часів Зоряна Попадюка, заборонили базар у неділю. Власне, це зараз ринок, а колись був базар, більше схожий на захаращений шанхай. У вихідні такий безлад справді не додавав авторитету містові, хоча спротив селян був великим, мовляв, ми шість днів тижня важко працюємо, а у неділю могли б щось продати. Однак, і це вгамувалося… Чим закінчаться нинішні Пацаєві ініціативи, розповімо згодом.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар