Може справді диверсія?

SambirWZ
199

Може справді диверсія?

За день до Великодня знову була пожежа в лісах. Цього разу біда спіткала Тершів. Небайдужі люди зазнимкували пожежу і написали, що якийсь вуйко палив суху траву, а заразом зайнявся і ліс…

А У ВОЛІ Баранецькій горіли торф’яники на площі 400 квадратних метрів. Приборкували вогонь протягом двох днів. Такі пожежі відрізняються від інших тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. Складність гасіння у тому, що горіння проникає у більш глибокі шари торфу. При підземних пожежах вогню на поверхні ґрунту нема, лише інколи він пробивається з-під землі, але скоро зникає. Виділяється дим, який стелиться по поверхні. На такі пожежі не впливають ні вітер, ні добові зміни погоди, а горіння може тягнутися місяцями… .Ці повідомлення додайте до тих, які ми оприлюднювали у попередньому спецвипуску. Але за тиждень такі пожежі (не тільки у нас, а й по Україні) уже викликали паніку. Громадські діячі все частіше кажуть, що то не невинні підпали сухої трави, які переносяться на ліси, це чітко сплановані диверсійні заходи, бо, як кажуть, вогонь – це один із видів гібридної війни. Нам не дуже віриться, що на наших теренах палять ліси і трави путінські посіпаки, але факт такої кількості пожеж не просто дратує, а й убиває. Люди, давайте будемо придивлятися, хто йде до лісу і що після нього залишається. Якщо дим, то бийте в набат. Поліція уже оголосила про антидиверсійну діяльність.

І щоб ви собі не думали, що ми теревені гнемо, вчитайтеся і вдумайтеся: вогонь від лісових пожеж у Житомирській області знищив 38 житлових і 43 нежитлові приміщення в чотирьох селах. Пожежа знищила близько 4000 гектарів лісу.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити