Монетизація пільг: Київ зробив нам подарунок, але попросив за нього оплатити

SambirWZ
184

Монетизація пільг: Київ зробив нам подарунок, але попросив за нього оплатити

Хороший уряд в Україні – дозволив у якості експерименту на Львівщині пільговикам компенсовувати проїзд щомісячними виплатами по 135 гривень. Спасибі… Кажуть, ця сума йде після слова «наразі», тобто у майбутньому може бути змінена.   

В області владні математики підрахували, що у нас більше 300 тисяч пільговиків і уже з червня треба шукати для них у бюджеті 51 мільйон гривень. Чиновники зазначають, що згідно із постановою хорошого Кабміну, розмір виплат обчислюватимуть для кожного пільговика окремо, оскільки різні категорії мають право на різні  пільги. А от фішка у тому, що Кабмін, дозволивши монетизацію пільг, сказав, щоб гроші відшкодовували місцеві ради. Тобто, районні, міські, селищні ради або ради об’єднаних громад.  Формуючи свої скромні бюджети, громади не сподівалися, що до давніх проблем – нестача коштів у медицині, освіті, культурі, на дороги, додадуться і відшкодування за проїзд (гроші людям перераховуватимуть на банківські карточки). Щоб ви ліпше орієнтувалися, кожна громада має десь пожежним порядком знайти 2 і більше мільйони гривень. Уряд, наприклад, закладав гроші для розвитку ініціативним громадам, які йшли на об’єднання, і немало сіл цим скористалися. Тепер уряд відбирає ці ж гроші, а може і значно більші суми, щоб передати їх пільговикам, а відтак – перевізникам. У багатому Києві, мабуть, думають, що ми тут гроші лопатами гребемо, і роблять нам подарунок за наш кошт. І це чесна гра?

Більшість пільговиків – це пенсіонери, але вони в цій постанові не передбачені як гарантована категорія. Постанова передбачає перелік пільгових категорій, яким гарантовано виплати, а щодо решти – органи місцевого самоврядування мають право розширити цей перелік, адже 135 грн. – це мінімальний пакет. Якщо, умовно, місто Львів бачитиме, що вартість проїзду більша і є кошти, то вони можуть ухвалити більшу суму і розширити перелік пільговиків. 135 грн щомісячної компенсації – це попередні розрахунки мінімально гарантованого рівня, зазначають у Львівській ОДА..

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар