Мостиська, Городок, Старий Самбір і Турка можуть воз’єднатися однією назвою – Самбірщина

SambirWZ
29

Мостиська, Городок, Старий Самбір і Турка можуть воз’єднатися однією назвою – Самбірщина

У минулому спецвипуску ми розповіли про те, що на нас суне чергова реформа від уряду – того разу територіальна, бо в Києві задумали з півтисячі районів створити лише сто. Тобто, якщо нині на Львівщині їх є зо два десятки, то зостанеться шість.

ЧИ ПОЛІПШИТЬСЯ від цього життя? Нам важко сказати, бо наразі нарід не відчуває ніяких реформ – ні медичних, ні освітянських. Ні ще якихось там… Територіальна реформа має на меті поліпшити надання послуг населенню. Іншими словами, пенсійні фонди, соціальні захисти мають бути на місцях в об’єднаних громадах… Чи т о ілюзія, чи то справді так буде, ніхто прогнозувати не може. Але ми дружно поринемо у чергову реформу, будемо сперечатися, хто важніший і ближчий до райцентру, і перемальовувати географічні карти.

Ми чому знову повертаємося до цієї теми? Бо у певних колах уже почали ті карти малювати, щоправда, наразі під грифом «секретно». Але нема нічого таємного, чого б не дізналися наші репортери. Отож, подейкують, на рівні області  почали вираховувати, хто і до кого може пристати у майбутньому. Ніхто не сумнівається, що центром об’єднаного району стане Самбір, а довкола нього згуртуються Турківський, Старосамбірський, Мостиський, Городоцький та, власне, Самбірський райони. Як думають аналітики, Львівщина поділиться на шість великих районів – Бродівський, Червоноградський, Стрийський, Дрогобицький, Самбірський та Львівський. Якщо наш район матиме саме таке обрамлення, то цікавою буде політична складова – практично увесь виборчий округ народного депутата Андрія Лопушанського, крім Сколівського, залазить на Самбірський район, де «урядує» народний депутат Ярослав Дубневич… Чи погодиться з таким поділом Андрій Ярославович, який може втрачати вплив? Бо ж, власне кажучи, народні депутати своїм голосуванням будуть краяти райони…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар