Мільйон саджанців, які через десятиріччя стануть деревиною

SambirWZ
226

Мільйон саджанців, які через десятиріччя стануть деревиною

Наша газета часто пише про справи лісові. Здебільшого про те, де хто і що украв. Однак ліс – це не тільки крадіжки, хоча у нас підсвідомо уже вкладається в голові, що як тільки хтось лісник, то неодмінно – крадій. Попри те, бувають і речі приємні, або, так би мовити, перспективні. Ми звернули увагу на виступ керівника обласного управління лісо-мисливського господарства Львівщини Анатолія Дейнеки.  

ЦЬОГОРІЧ обсяги відтворення лісів вже склали 1536 гектарів. На підприємствах області функціонує 168 розсадників. Їх загальна площа – 109 га. Щорічно вирощують 10 мільйонів штук сіянців і саджанців для відновлення лісів. Впроваджують і сучасні технології вирощування садивного матеріалу. Зокрема, завершується будівництво сучасного лісорозсадницького комплексу для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». В цьому році планують виростити мільйон сіянців основних лісоутворюючих порід: ялиця, дуб, бук тощо для відновлення в першу чергу Карпатських лісів.

У 2020 році від усіх видів рубок вже заготовили 477 тис кубометрів деревини, в тому числі 262 тисячі кубометрів від рубок головного користування. Львівщина першою в Україні освоїла технологію європейського будівництва лісових доріг, зокрема в гірських районах області. І з 2007 року в області побудували та відновили 811 кілометрів лісових доріг. Площа природно-заповідного фонду в лісах становить більше 100 тисяч гектарів, що становить 65 відсотків природно-заповідного фонду Львівщини. В лісовому секторі області працює приблизно 20 тисяч працівників. Цьогоріч до державного бюджету лісівники сплатили 210 мільйонів гривень.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити