Міністр обіцяв пенсіонерам, що працювати не будуть

SambirWZ
221

Міністр обіцяв пенсіонерам, що працювати не будуть

Якось одна вчителька розповіла, що у неї – майже півстоліття трудового стажу, а їй не дають далі працювати… Я до п’ятдесяти додав вік, коли традиційно закінчують вуз, і мені стало страшно… Пригадав про це тому, що минулого тижня з’явилося повідомлення, яке, очевидно, роздратує працюючих пенсіонерів і потішить безробітну молодь.

Після проведення пенсійної реформи в Україні люди пенсійного віку не зможуть одночасно отримувати пенсію і працювати, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, в українців буде вибір: або працювати, або отримувати пенсію, але поєднувати не дозволять. Пан міністр твердить, що у всьому світі діє правило: або пенсія, або зарплата. Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило: або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більша, або ти йдеш одразу і отримуєш пенсію, але не працюєш… Він зазначив, що якщо роботодавці будуть оформляти пенсіонерів неофіційно, то можуть поплатитися за це штрафом у 320 тис. грн.

Гадаю, пенсіонери не будуть втішені, бо кожен, доживши до кінця трудового віку, прагне ще хоч трохи походити до роботи, аби отримувати і одне, і інше, бо лише на пенсію годі прожити. Але пан міністр нехай би сказав, коли завершиться пенсійна реформа і чи буде пенсія такого розміру, щоб пенсіонер не почувався дзядом, який відпрацював багато літ, сходить до бідності. Є рація у тому, що пенсіонери мають йти, аби уступити місце молодим. І хоча ця теза начебто правильна, але тоді з’явиться немало місць праці, на які молодь не захоче йти. Мені часто доводиться чути прохання такого рівня: маєш багато знайомих начальників, може комусь потрібен мій син чи донька… Батьки вчать дітей, а потім годі знайти для них добре оплачуване місце праці.

Ми з’ясували, що на теренах Самбірщини зараз більше двох тисяч працюючих пенсіонерів. Це, як нас переконали, не надто велика кількість у порівнянні з працюючими взагалі.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар