На відкати і хабарі грошей шукати не треба. Треба шукати на ятки?

SambirWZ
232

На відкати і хабарі грошей шукати не треба. Треба шукати на ятки?

Наша газета практично не послуговувалася роботою прес-служби міської ради, бо на усі публічні заходи нас запрошували і ми своє писали. Теперішня міська влада чомусь не кличе і для того, аби хоч щось дізнатися, ми все ж влізли на владний сайт. Одна з публікацій зацікавила, хоча, признатися, ми з неї мало що зрозуміли.

Зрозуміли,  що не треба тепер закладати кошти на хабарі та відкати – це слова мера Юрія Гамара, з яких можна зробити висновок, що за його попередників хабарі і відкати були, а тепер не буде. Ну, знаєте, нема нічого простішого, ніж критикувати попередників. Зрештою, ніхто у визначеному законом порядку не довів вину того чи іншого чиновника з минулої команди, який брав хабарі або сидів на відкатах. Але з певних причин повідомлення прес-служби ми процитуємо повністю.

“Міський голова Юрій Гамар заявив про те, що підприємцям більше не потрібно закладати кошти на хабарі і відкати у бізнес-плани. Це мер підкреслив на зустрічі з представниками бізнесу Самбора, яка відбулася у міськраді 1 грудня.

«Нам потрібно порозумітися, налагодити справжню співпрацю», – зазначив керівник міста. Підпри-ємці обговорили питання співпраці влади – бізнесу – громади.

Чи не найважливішою проблемою є відсутність кваліфікованих кадрів, низький рівень заробітної плати, небажання людей працювати; недостатня співпраця з навчальними закладами міста, які готують фахівців робітничих професій; відсутність співпраці з інвесторами. Окрім того, підприємці озвучили проблему недостатнього вуличного освітлення, незручний  його графік для працівників окремих підприємств.

На даний час додалася проблема із функціонуванням митного поста у Самборі, який би полегшував роботу підприємців, та інші. Юрій Гамар також зазначив, що зустрічі представників мають бути систематичними і дієвими.

Нагадаємо, у своїй передвиборчій програмі розвитку міста Самбора чинного міського голови Юрія Гамара значна увага приділялася відновленню «дієвої Ради підприємців для підтримки стійкого та конструктивного діалогу бізнесу з місцевою владою; підтримки створення нових робочих місць з якісними умовами праці та відповідною оплатою» (кінець цитати).

Зрештою, все воно може і згодилося б, незважаючи на дуже офіційний стиль ділової інформації, але містом покотилася інша проблема. Виявляється, потужних підприємців місцева влада запросила взяти участь у втіленні доволі цікавої ідеї. На Різдво хтось вирішив облаштувати містечко з яток, які будуть чимось торгувати. Ну, такий собі святковий ярмарок – чисто львівська ідея, де туристи тисячними натовпами ходять. Торгове містечко має бути розташоване на площі Івана Франка – найбільш прохідна частина міста, і, що найцікавіше, акули місцевого бізнесу мають долучитися тисячами гривень на ті ятки… Загалом вони начебто коштуватимуть пів-мільйона гривень, начебто ті ятки потім будуть на балансі відділу культури, начебто відкритий картковий рахунок для благодійних внесків. Хто буде там торгувати, що буде місто з того мати, де ті ятки будуть після свят, підприємці, судячи з їхніх відгуків, так і не збагнули. Може ідея і хороша – не сперечаємося, але Самбір – не Львів…

Після сказаного говорити про те, що бізнесменам не треба закладати «гроші на хабарі і відкати», а закладати на ятки, якось соромно.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар