Навіщо медики-психіатри до Гамара ходили

SambirWZ
168

Навіщо медики-психіатри до Гамара ходили

Журналіста «Високого Замку» медики психіатричного відділення, що у Міжгайцях, запрошували на їхню зустріч з міським головою Самбора Юрієм Гамаром. Ми не пішли з тієї простої причини, що заздалегідь здогадувалися, яким буде підсумок розмови. Так і сталося.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Ігор Несторак, коментуючи подію, сказав те, чого і слід було очікувати. Самбірська районна рада цей об’єкт передала Волебаранецькій об’єднаній громаді. Самбірська міська рада, не маючи права його фінансувати, відмовилася від психіатрії – і це логічно. Здається, не просто відмовилася, а й ліквідувала. Тому людям не залишалося нічого іншого, як рятуватися. В ратуші їм порадили шукати вихід не тут, а в об’єднаній громаді, якщо, певна річ, та захоче утримувати цей відділ коштом медичної субвенції з розрахунком на те, що мешканці інших громад платитимуть за своїх. Другий вихід – шукати порятунку в області, позаяк це відділення вважається третім рівнем надання медичних послуг. Як вчинять медики-психіатри, наразі сказати не можемо.

До речі, наркологія, яка базувалася у Міжгайцях, знайшла собі прихисток на території ЦРЛ в Самборі – там під відділення переобладнують невеличку будівлю бухгалтерії. Ми уже мали скаржників з цього приводу, мовляв, пияків та наркоманів селять у людному місці, поруч (на одному подвір’ї) церква, у якій священик о.Тарас Рисей багато займається з молоддю, навіть у вечірній час. Тому, мовляв, таке сусідство небажане. Певна річ, небажане, і ми з цим згідні. Проте, важко знайти місце, де б поселився цей специфічний відділ, потреба у якому є.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар