Навіщо потрібен «Червоний хрест»?

SambirWZ
53

Навіщо потрібен «Червоний хрест»?

Хочеться, аби всі зрозуміли, що основоположні принципи руху Червоного Хреста України – це гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність та універсальність. Тому важливо, щоб при створенні об’єднаних територіальних громад обов’язково були створені і первинні колективні організації Товариства Червоного Хреста. Адже саме вони є тією громадською організацією, яка, у відповідності до Закону України «Про Товариство Червоного Хреста України» та Статуту, виконує певні функції.

ТОВАРИСТВО допомагає державі у наданні медичної та гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та у мирний час, бере участь у надані міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення.

Товариство Червоного Хреста України – єдине в Україні національне товариство Червоного Хреста, яке діє на всій території держави, створює місцеві осередки, через які здійснює свою діяльність відповідно до Статуту. У діяльності керується Конституцією України, нормами міжнародного гуманітарного права та іншими нормативними актами.

Конфлікт інтересів виникає тоді, коли член керівних органів Товариства, які повинні діяти виключно в інтересах Товариства, отримає високу посаду в державних органах або політичній партії. Тоді ця особа має відмовитись від своїх повноважень в Товаристві Червоного Хреста. Це кажу вам для того, щоб ви розуміли значущість структури.

Територіальні громади мали б бути зацікавлені у створенні первинних осередків  Товариства Червоного Хреста  України, які надалі будуть надавати гуманітарну допомогу потребуючим малозахищеним громадянам і будуть в допомозі людям кожної громади. Товариство діє на всій території України вже понад сто років.

Крім того, важливо, щоб ми усвідомили для себе – як будемо ставитися до благодійності, таке суспільство у нас і буде формуватися, так будемо жити ми і наші діти незалежно від соціального статусу. Наше життя проходить у щоденному виборі між добром і злом, тому маємо зробити свій вибір і піти своїм шляхом. І хочеться, щоб у нас цей шлях завжди був світлим. Творімо милосердя разом, і воно обов’язково до вас повернеться!

Ігор ТИМЧАК. Керівник Старосамбірського осередку

Товариства Червоного Хреста України у 2000-2020 роках.

Вас це може зацікавити