Навіщо усе зводити до банального інтиму?

SambirWZ
150

Навіщо усе зводити до банального інтиму?

Микола ШИЙКО. Директор Самбірського місцевого Центру безоплатної правової допомоги.

Насправді, доповнення до Кримінального Кодексу з приводу домашнього насильства – справа серйозна. Шкода, що журналісти чи аналітики-гумористи взяли їх на кпини. Нове законодавство зазнало ряд змін, ввели нові або доповнили  статті у Кримінальний та Кримінально-Процесуальний кодекси, наприклад, примушування до вступу у статевий зв’язок,  примушування до шлюбу.  

З’явилася нова  стаття – домашнє насильство, чого раніше не було. Воно включає в себе не лише сексуальне насилля, а й фізичне, психологічне або економічне. Це якраз стосується подружніх пар або уже розлучених… І ви не думайте собі, що це дріб’язок. Бо у нас дуже багато сімей, у яких насильство стає дурнуватою нормою. Навіть наявність розписок  на добровільний секс, над якими кепкують гумористи, не гарантує від звільнення від відповідальності.

З приводу цих питань у наш Центр доволі часто звертаються жертви насилля і це серйозна проблема. Наразі механізмів врегулювання цих конфліктів до кінця не визначили, тому поліція діє по-старинці: збирає докази фізичного насильства, здебільшого побиття, шукає свідків, фіксує аудіо-чи відео матеріали. Вас, мабуть, цікавить щось конкретне. Скажу: у сім’ї – 4 особи, батьки та двоє дітей. Помешкання повністю належить господарю, який є кривдником усіх інших членів родини. Б’є, здійснює психологічний тиск, є образи, погрози. Іншими словами, все веде до того, аби дружина вступилася з квадратних метрів… Але діти звідти не хочуть йти, бо ходять до школи, мають коло друзів. І власне зараз ми розпочали процес визнання його сімейним кривдником, аби отримати через суд обмежувальний припис. Що це означає? Це – заборона перебувати у місці спільного проживання. Не виключено, що суд виселить з квартири чоловіка… Закон передбачає таке виселення максимум до року, поки не вгамуються пристрасті. До речі, нема значення, що цей чоловік є власником житла…

Ще одна важлива норма. Якщо домашній тиран не вгамовується, то поліція може за заявою скаржників застосувати терміновий заборонний припис терміном на 10 днів. Тобто, за викликом поліції такого негідника можуть відразу забрати з помешкання… Це такий собі виховний момент. Якщо тиранія не припинеться, то треба йти до суду, який може продовжити «карантин» на півроку. За вчинення домашнього насильства настає і кримінальна відповідальність (або штраф, або арешт, або обмеження чи позбавлення волі).

Тому я б не хотів, щоб обиватель сприймав доповнення до законодавства як глузування, бо мова йде про домашнє насильство загалом. І дуже шкода тих жінок, які терплять своїх бузувірів, побоюючись звертатися за допомогою до правоохоронних органів чи нашого Центру.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар