На думку Юрія Гамара, статут громади має ініціювати сама громада, а він тепер – влада

SambirWZ
223

На думку Юрія Гамара, статут громади має ініціювати сама громада, а він тепер – влада

Перед місцевими виборами в Самборі дуже актуальною була тема написання і прийняття статуту громади. Тодішні опозиціонери, які почасти нині при владі, активно лобіювали це питання, дорікали керівникам тодішньої ратуші, мовляв, не хочете статуту, аби наблизити громаду до керівництва містом. Признатися, нам ще тоді не було до кінця зрозумілим, чи цей статут є справді настільки важливим документом у той час, коли основний закон, за яким живе влада – закон про місцеве самоврядування. Ну, але якщо має бути статут, то нехай буде, чемно погодилися ми.

Але, судячи з усього, новий очільник ратуші Юрій Гамар, не поспішає втілювати статут, над яким представники громади довго працювали і обговорювали у трудових колективах. Саме тому ініціатор цього питання, керівник місцевої організації “Антикримінальний вибір” Михайло Балишин спочатку з цього приводу був у секретаря ради Юрія Дмитришина, потім прийшов і на сесію. Переповів емоційну розмову з Юрієм Любомировичем і дав зрозуміти депутатам міськради, що нинішня ратуша не поспішає з прийняттям статуту. Якщо вірити пану Балишину, то секретар ради назвав його “вузьколобим”, а про себе сказав, мовляв, науковець-юрист. Пан  Михайло невдоволено парирував, мовляв, нами вже керували і професори, і академіки… Депутат Світлана Дудко спробувала захистити ратушних і не знаємо, навіщо, запитала у пана Балишина, скільки його підприємство заборгувало у Пенсійний фонд… Яке підприємство, який фонд, коли Балишин уже давно на своїй пенсії?.. Крапки над “і” розставив міський голова Юрій Гамар, підкресливши, що свого часу він як головний самооборонівець Самбора ініціював це питання, але зараз він при владі, а тому подальша ініціатива має належати представникам громади. Михайло Балишин дуже хотів почути конкретну дату: коли ж статут нарешті приймуть, але пан Гамар сказав, що визначати дату у такій ситуації некоректно. Одне слово, як ми збагнули, колись (за Тараса Копиляка) прийняття статуту було потрібним,  зараз – не надто. І якщо колись говорили про те, що громада повинна впливати на рішення влади, що мають бути громадські слухання і контроль, то зараз чомусь про слухання ми нічого не чули і рішення нинішня влада приймає без них.

До речі, питання статуту першим озвучив на сесії нинішній голова Самооборони Ярослав Різун, це уже потім пан Балишин підключився…  От самооборонівець задав ще одне незручне питання від громади – поцікавився відповідальністю колишніх посадовців. Ми зрозуміли, що перед виборами активісти мусолили тему “зловживань” команди Тараса Копиляка, проте вибори минули, а про так звані зловживання уже нічого ніхто не каже. Можна робити висновок, що їх в принципі не було… Бо де б поділися? Чи то просто заради перемоги треба було критикувати діючих?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар