Надія Савченко: обійшлося без яєць…

SambirWZ
150

Надія Савченко: обійшлося без яєць…

У неділю вранці наближені до ринкової торгівлі в Самборі розповіли потішний жарт, мовляв, у суботу скупили усі курячі яйця. Кури неслися повільніше, ніж господині продавали…  Не будучи налаштованим до примітивних кпин, я подумав, що до Великодня ще далеко, а яйця уже в авторитеті. Насправді ж, жартівники мали на увазі, що в неділю приїжджає народний депутат Надія Савченко і яйцеметуни гуртуються. Уже на площі Ринок акурат біля пам’ятника Матері-Україні, коли зустріч з депутаткою і Героїнею України розпочалася, до мене підійшла пенсіонерка і попросила як журналіста захистити Надію від яєць. Ліпше ту курячу продукцію віддати їй, позаяк яйця дорогі і вона їх давно не куштувала. А ще попросила нас, слухаючи пані Надію, аби в місті перестали різати дерева і вищипувати травичку – у кожного свої проблеми.

Я  дуже не хотів, щоб Самбір після Дрогобича та Стрия виявився хуліганським і метав у поважну гостю чи то яйця, чи то помідори (теж дорога нині штука), але я хотів, щоб політикум, який зібрався, виказав своє ставлення до Надії Савченко. Політикум складався з намолених після недільної Служби Божої парафіян різних конфесій, молодих батьків з дітьми, великого гурту депутатів міськради розмаїтих партій і традиційні слухальники усіх чергових віче. Хто б не приїжджав, вони приходять… За нашими підрахунками, зібралося зо дві сотні люду, правоохоронці, мабуть, для того, щоб применшити авторитет пані Надії, назвали нам “суму” електорату  80-100 осіб… Близько години народний депутат розповідала про те, про що постійно говорить в телевізорі, до речі, вона сильний оратор, і кого б не посадив їй у опоненти, затне за пояс… Так і в Самборі – жодне питання без відповіді не зосталося, хоча земляки пробували ніжно ущипнути… Знатоки автомобільних номерів помітили, що пані Надія з учтом прибула на автівках з Дніпропетровською реєстрацію, хоча ми не бачимо у натяках на Коломойського  ніякої сенсації. Аналітики місцевого пошиву не конче повірили Надії Савченко, що вона прибула, аби розповісти нам, як виходити з кризи. Вони переконані, що народна депутатка просто прицінюється до електорату, визначаючи рівень довіри до себе. Судячи з усього, вона має бути задоволена толерантним ставленням до неї особисто і до того, що робить в Україні.

Але я про інше. Нині у ЗМІ у різних інтерпретаціях пишуть і говорять про Надію Савченко всіляке. Більше – негативу. Чи мають рацію, чи ні – не нам судити, але навіть якщо половина зі сказаного – правда, стає прикро. І я не чекав біля пам’ятника Матері-Україні ні яєць, ні помідорів, але сподівався на адекватне ставлення політично розумних земляків до несподіваної гості. Якщо я не правий, то готовий просити вибачень, але коли людина їздить на непідконтрольну Україні територію, зустрічається з певними людьми, а потім їде до нас, в Галичину, і ми покірно її сприймаємо, то якось воно мені до купи не ліпиться… Зрештою, їй не відмовиш у мужності – не кожен здатний поїхати на Галицький п’ємонт зі своїми одкровеннями.  Ну, а якщо завтра прибуде до Самбора представник Опозиційного блоку, ми так само роззявимо рота і будемо слухати?

І нарешті, святе місце порожнім не буває… Якщо до Самбора не приїжджає на публічні зустрічі з громадою наш обранець Андрій Лопушанський, то його місце біля Матері-України, і не тільки, займають інші… Не так давно у нас гостював і Дмитро Добродомов…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар