Нам ще тільки кашлюка не вистачає…

SambirWZ
92

Нам ще тільки кашлюка не вистачає…

Кажуть, що епідемії тієї чи іншої хвороби виникають у бідних країнах. Не знаємо, чи ми настільки бідні, аби нас чіплялася усіляка біда – щойно вилізли з епідемії кору, як з’явилася інша…

ФАХІВЦІ зафіксували зростання захворюваності на кашлюк у Львівській області. У народі його називають коклюшем. Протягом липня екстрено госпіталізували у Львівську обласну клінічну лікарню 18 дітей. З них віком до 1 року – 10,  а 1-4 роки – 6 випадків. За шість місяців маємо 64 трафунки. Прикро, але серед регіонів, де найбільше хворіють діти, – спеціалісти називають Самбірський район.

“Інкубаційний період кашлюка становить від 3 до 12 днів. Симптоми нагадують бронхіт з важким нападоподібним, тривалим кашлем, який виникає переважно вночі. Частота нападів кашлю залежить від важкості захворювання і може складати від 15 до 50 епізодів за добу. При важкій формі напад кашлю зазвичай закінчується блюванням. Перебіг захворювання триває від 5 до 12 тижнів, або й довше, – зазначає лікар-епідеміолог  Львівського обласного лабораторного центру Любомира Бойко. Кашлюк може спричинити пневмонію, якщо, звичайно, вчасно не звернутися до медиків.

Основним надійним засобом профілактики є вакцинація. Щеплення проводять з раннього дитячого віку. Перше у 2-місячному віці, друге в 4 місяці, третє – у 6.

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити