На наших теренах найменше заробляють – сумно…

SambirWZ
172

На наших теренах найменше заробляють – сумно…

Рахувати чужі статки не конче приємно, але цікаво. Ми не так давно натрапили на звіти обласного управління статистики з приводу зарплат і спішимо поділитися своїми міркуваннями.

Джерело інформації твердить, що у жовтні середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника на Львівщині становила 6617 гривень. Порівняно з жовтнем 2016 року, номінальна заробітна плата зросла на 44,1 відсотка, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 23,5 відсотка. Признатися, на наших теренах не так багато людей, здатних похвалитися такими статками.

Але у містах Стрий, Львів, Борислав та Стрийському, Кам’янка-Бузькому, Яворівському районах розмір заробітної плати перевищував середній рівень в області – круто, а от найнижча заробітна плата зафіксована у містах Трускавець, Дрогобич та Старосамбірському, Буському, Турківському, Самбірському, Жидачівському районах менша на 31-21 відсотка від середнього рівня в області. Хто ж так високо піднімає планку зарплат в області? І на це питання є відповідь. Найбільш оплачуваними у жовтні були виробники основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (більше 13 тисяч гривень) – от і міркуйте, чому ліки такі дорожезні;фахівці з добування кам’яного та бурого вугілля (12500 грн.) – тим хоч не шкода, бо в шахту лізуть; фінансової та страхової діяльності (10725 грн.) – банкіри бідними ніколи не були; інформації та телекомунікацій (9842 грн.) – не заздримо, лісового господарства та лісозаготівлі (9754 грн.) – так завжди було. Найменший розмір заробітної плати статисти зафіксували у працівників сфери адміністративного та допоміжного обслуговування (4147 грн.), харчування (4448 грн.), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (4534 грн.).

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар