Написані – ще не значить відремонтовані

SambirWZ
175

Написані – ще не значить відремонтовані

Поговоримо про дороги взимку, щоб восени подивитися, що з того вийшло

Досвід показує, що про дороги починають говорити ще взимку, аби з настанням теплих днів майстри взялися до праці. Заговорила і Служба автодоріг у Львівській області, оголосивши тендери на ремонт автодоріг вартістю майже на мільйон гривень, про це свідчать дані в системі державних закупівель ProZorro. Предметом закупівлі, зокрема, є ПОТОЧНИЙ дрібний ремонт доріг «КПП «Смільниця» – Старий Самбір», «Мостиська – Самбір – Борислав».

ДОБРА новина і будемо чекати, що так воно і станеться, бо саме про ці шляхи давно йшла мова. А от новина з розряду недобрих. Ми звикли до того, що траса Львів – Самбір – і далі, добре полагоджена. Але днями їхали у бік Нового Калинова і жахнулися: сніг зліз, залишивши на сірому асфальті темні плями. Придивилися і побачили так звані прожилки – покриття починає сипатися і уже на весну матимемо ями. Недовго “музика грала”… Як твердили дорожники, то був лиш перший шар асфальту, другий – остаточний і надійний, мав бути торік, але, здається, через брак грошей мрію довелося відкласти. Будемо сподіватися, що держава цьогоріч не дасть пропасти тим мільйонам, які були вкладені два роки тому у нашу радість – дорогу до обласного центру. Бо якщо так не станеться, то це буде називатися марнотратством. Не знаємо, які зараз фінансові стосунки замовника – влади, та дорожньої фірми – «Онуру», але торік говорили про величезні борги перед майстрами. Сором уже слухати ґнирання мешканців Рудок, яким розпаскудили тротуари на центральній вулиці і не знати, хто і що буде робити. Колись актуальними були дискусії на тему: чи «Онур» має їх лагодити, чи міська влада? Не знаємо, чи дійшли до компромісу, але є те, що є…

Опускаємося нижче і доходимо до доріг Самбора. Депутати затвердили програму ремонту вулиць. Треба сказати, документ фінансово скромний, зрештою, як і сума, виділена на них, – в середньому 10 мільйонів гривень. До проекту рішення увійшли чомусь 17 шляхів, а у графі «гроші» – не більше десятка вулиць. Капітально мають полагодити  Заміську (півтора мільйона), стільки – на Снігурського та Виговського, 800 тисяч – на Колійову, 300 тисяч – на Юричка, 700 – на Заньковецької. З приводу ремонту вулиці Кміта (біля МРЕВ) та Корольова, то депутатка Світлана Дутко попросила колег, щоб ті 300 тисяч, які попервах призначали на Кміта, віддати Корольову… Мова йде про капітальний ремонт. Щоправда, нам важко твердити, чи тих 7 мільйонів у зв’язку з вічним подорожчанням дорожних робіт вистачить на усі апетити. Між іншим, того ж сесійного дня депутати міськради планували витрати на різні потреби міста. Зокрема, дійшли і до того, яку техніку для комунального підприємства «Об’єднане» будуть купувати. У планах – грейдер та ще одна мудра машина, яка заливає ямки на вулицях. Роман Дзіковський вирішив, що у зв’язку з тим, що Самбір приймає сміття, дещо колектив може купити сам, підтягнувши паски на животах. Викликали алярмово керівника-комунальника Євгена Кваса і той пристав на пропозицію Романа Васильвоича. А тепер про те, до чого вели, – якщо місто матиме ту диво-техніку, яка ямки заливатиме, то на дорожніх темах можна зекономити ще мільйон гривень, які додатково «закатаємо» у новий асфальт.

На поточний ремонт депутати Самбора теж заклали гроші – якихось три мільйони, але апетити на цю суму аж надто великі. Досвід висвітлення дорожньої тематики давно переконав нас у тому, що писати, які вулиці будуть відремонтовані, – справа невдячна. Люди потім з вирізками до редакції приходять… Але цього разу ризикнемо, а читачам радимо зберегти цей номер газети, аби восени порівняти написане з реальністю. Заради цього не полінуємося назвати вулиці, які косметично полагодять. Промислову, Коновальця, Кміта, перехід з Заміської на Середню, Середню-бічну, Шашкевича, Шухевича, Г.Крут, Східну, Середню, Коперніка, Вокзальну, перехід з Шухевича до Заміської, Филипчака, Січових Стрільців, Княжинського, Купилеву, Стуса, Козацьку, Шпитальну, Грушевського, Петлюри, В.Великого, Річну, Кобільника, Стефаника, Котляревського, Децика, Карпека-Карого, Корольова, Крижову, Ольжича, Вагилевича, Шептицького, Вітовського, Глінки, Гоголя, Я.Мудрого, Федуска, Дорошенка, Дорошенка-бічна, Галицьку, Бандери, Валова, Торгову, Франка, Калнишевського, Лисенка, Північну, Виговського, Чайковського, Симоненка, Бачинських, Міцкевича, Сагайдачного, Замкову, Снігурського, Мазепи, Рівну, Юричка, Вишневу, Заміську, Пластунів, Нецілу, Сніжну, Милярську, Кривоноса, Нову, Бойківську, Клинівку, Стебельського, Водну.  Депутати, додали ще дві – Різницьку, Самбірчика, Лугову, Чорновола-Бічну. Щоправда, ми не збагнули, чому деякі вулиці повторюються і тут, і у програмі капітального ремонту, але не гріх напасати двічі, може хоч раз полагодять…

Значну суму грошей виділили і на ремонти прибудинкових територій біля багатоповерхівок. А завершити цю тему хотіли б вдячністю мешканців одного з будинків на вулиці Коперніка, де мешкає міський голова Юрій Гамар. Там, як ми недавно писали, йшов сніг, а майстри стелили бруківку. Сусіди вдячні Юрію Петровичу, що припинив облагороджувати спільну територію, аби потім не переробляти.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар