На пільговий «маразм» грошей нема

SambirWZ
199

На пільговий «маразм» грошей нема

Пасажирам, які уже зараз вмощуються у маршрутки, водії радо повідомляють про те, що з 1 червня пільг не буде, треба буде платити… Радість водіїв ми розуміємо, а смуток пільговиків розділяємо. 

УРЯД дав право перевізникам не катати пасажирів безоплатно, але дав команду органам місцевого самоврядування оплачувати ці проїзди з розрахунку 135 гривень на одного у місяць. Тобто, інваліди чи інші вразливі категорії отримують на карточку 135 гривень, але оплачують свій проїзд самі. Дурня повна! І про це ми пишемо уже втретє. І цього разу, як попередніх, чогось оптимістичного сказати не можемо… Старосамбірська районна рада буде звертатися у Кабмін, парламент і скрізь, куди тільки можна, з тим, що абсолютно нереально, аби місцеві бюджети вишуковували у себе такі мільйони. Тому Постанова Кабміну про монетизацію пільг буде нічим іншим як «висяком» та головним болем влади, перевізників і пасажирів. У Києві себе оправдовують, мовляв, у вас, на низах, децентралізація,  гроші на рахунках, от і не тисніть їх. У низах – інша точка зору – на якого шляка нам ваша децентралізація, якщо усі зароблені гроші треба віддавати за пільгові перевезення.

Місцеві влади думають, що трохи задурять перевізників і спробують вишукати їм якусь дещицю грошей, аби компенсовувати маршрутникам витрати. Допускаю, що якась рада чи об’єднана громада знайдуть таку можливість… А якщо інші не знайдуть? Тоді пасажири будуть ділитися на тих, хто платить, і тих, які не платять? Причому, в одній маршрутці… Це також дурня, хоча до маразмів нам не звикати… З острахом очікуємо на 1 червня…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар