Народ йшов на базарну тему, а потрапив в екологію?

SambirWZ
37

Народ йшов на базарну тему, а потрапив в екологію?

Без журналістів говорити сміття у Самборі не модно. Тому відгукнулися на звістку про громадські слухання. Це завжди цікаво і нам здалося, що сходиться нарід до ратуші, аби не дозволити ввезення чужоземного сміття. Ми помилилися, але однаково було цікаво…

У ТАКИХ випадках прийнято рахувати людей і ми не полінувалися. 80 – це багато. У президії були представники Департаменту екології Львівської ОДА, фірма-виконавець робіт на полігоні, керівник «Об’єднаного» Євген Квас. І задали тему: слухання з приводу викидів в атмосферне повітря під час реконструкції звалища, чи як впливає реконструкція на довкілля. Повідомлення про це було у певних ЗМІ. Сказати чесно, ця процедура така собі бюрократична, ну, просто мусить бути задля того, аби далі продовжити облагороджувати територію. На цю справу йдуть державні гроші – купа мільйонів. Схоже, слухачі не зовсім зрозуміли формальної теми, почали говорити про те, що не дозволять ввозити у місто чуже сміття, потім зажадали на таке важливе обговорення міського голову Юрія Гамара, який, за нашими даними, у відпустці, а чи заступників. Одного із заступників ненароком потім побачили у коридорі ратуші і кілька разів гукнули «Ганьба» – на всяк випадок… Питали люди, куди пішли ті гроші, які місто отримало за львівське сміття – одне слово, звичайний пакет нарікань. Хоча саме у той момент саме цих гостей ратуші ці питання не турбували. Євген Квас потім риторично запитував у залу: то виходить, ви проти реконструкції звалища? Ніхто проти не був… Десь за півгодини  безплідної розмови, люди почали питати один одного, а коли будуть говорити про ринок. Здається, промисловий… А коли збагнули, що до торговиці справа не дійде і в президії не ті люди, які відбирають орендовану землю в одних та передають іншим, почали виходити – не цікаво. Ще півгодини бесіди і якась пані, звівшись, сказала, що тут «всі брехуни» і нічого їх слухати, а тому треба йти геть. Як за командою, товариство знялося з місць. Було відчуття, що заради кількості людей у залі, екологічні активісти запросили підприємців промислового ринку… Нагадаємо, ці люди уже кілька років поспіль хочуть відібрати орендовану ТзОВ «Ринок-Сервіс» землю, створити там комунальний ринок і або щось будувати, або залишити все так, як є… А є, до слова, вигляд початку дев’яностих років, коли светри висять на шнурках чи гачках і «цвітуть» на сонці. Цю тему час од часу пробують розхитувати. Ходять чутки, начебто хтось із активних обіцяв ринковикам, що як тільки стане мером, то відразу віддасть їм квадратні метри… До речі, директор ТзОВ «Ринок-Сервіс» Іван Денькович, як нам стало відомо, написав заяву на деяких безробітних активістів, які влаштовують на ринку збори, не попереджуючи про це адміністрацію. Іван Степанович вважає, що ці люди просто вмішуються у господарську діяльність приватного підприємства.

Але повернемося до сміття… В коментарі для «Високого Замку» керівник «Об’єднаного» Євген Квас сказав, що слухання відбулися, гості зрозуміли відвідувачів ратуші і реконструкція полігону продовжиться. Ну, не кидати усе на півдороги, резюмував керівник.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити