На Різдво у нас завжди був свій локдаун

SambirWZ
245

На Різдво у нас завжди був свій локдаун

23 свіжі випадки на добу в грудні лякають менше, ніж 5 – навесні!

Останніми тижнями нас лякають локдауном, а фахівці визначили, що в Гуглі та Вікіпедії це найпоширеніші запити. І ми туди ж… Доступною українською мовою, локдаун означає «запертя», таку собі «самоізоляцію»… Навіщо було позичати це слово в іноземців, коли у нас зрозуміліше звучать? 

ТИМ не менше, локдаун – нагальний протокол дій і система обмежувальних заходів, що вводяться з метою стримання поширення захворюваності. Локдаун зазвичай забороняє людям вільно відвідувати або залишати певну зону. Таке «блокування» або «карантин» використовується для захисту комп’ютерної системи або людей всередині об’єкта чи зони від загрози зовнішніх подій. Під час локдауну діє режим ізоляції населення, обмежується свобода пересувань і дій в межах певної зони.

Тепер про те, що ж нас чекає? За умови, що український уряд введе локдаун у січні, в  Україні все ж можуть дозволити роботу деяких закладів. Зокрема, гірськолижних курортів та готелів – це для того, щоб нарід більше був на свіжому повітрі… Окрім того, на карантин не планують закривати церкви, заявив головний санітарний лікар держави Віктор Ляшко. Так ось, що працюватиме у січні? Готелі зможуть забезпечувати людей сніданками, у церквах треба дотримуватися обмежень: 1 людина на 5 квадратних метрів, громадський транспорт продовжить роботу, найімовірніше, на карантин підуть школи, садочки, спортзали, ресторани та інші розважальні заклади, Уряд планує повністю заборонити роботу закладів харчування, буде дозволена лише доставка. Знову терплять заклади харчування… Минулого тижня соціологи провели опитування серед представників ресторанного бізнесу, а потім підрахували: 79 відсотків опитаних відчули збитки та дискомфорт у своєму бізнесі. Половина опитаних твердить, що втратили 50 відсотків власних доходів. Гадаємо, такі ж заклади на наших теренах теж не в захопленні від втрат, тим паче, коли враховувати, що від безгрошів’я нині не так багато людей можуть дозволити собі відпочинок у кафе чи ресторанах. А штат працівників треба утримувати, а за енергоносії чи оренду ще й податки – платити треба. Тому, веселого мало. Памятаєте ті цікаві часи, коли харчевні відкривалися на кожному кроці, а обиватель вирішив назвати Самбір Самбаром. Минулося, бо й без карантину невигідно, нині в колишніх кафе лахами торгують…

Цивілізована Європа, яка так само потерпає від ковіду, теж має щось на зразок локдауну, але там, як правило, з 25 грудня і у першій декаді січня традиційні вихідні. Так само, як у нас – бо ж у часі Різдвяних свят і так ніхто до праці не ходить, самоізолюється біля святкових столів у родинному колі. Тому, чи варто нам такі суворі заходи нав’язувати? Тим паче, станом на кінець минулого тижня, Україна зменшила кількість інфікованих, зрештою, як і Львівщина. У неділю ЗМІ радісно констатували той факт, що кількість ковіду пішов на спад, навіть не сягнув півтисячі. Попередніх днів, а ми ретельно пильнуємо вірусні цифри, було під вісімсот за добу.

Зате прикро вражають наші терени. Самбір, станом на 6 грудня, мав 23 свіжі випадки – це багато, але це чомусь менше лякає пересічного обивателя, ніж, скажімо, 5 випадків протягом якогось дня навесні.  Самбірський район так само не тішить. За добу в Рудках з’явилося 8 нових хворих, у Погірцях – 4, у Новосілках-Гостинних – 3. По одному випадку зафіксували у Баранівцях, Колбаєвичах, Максимовичах, Новому Калинові та Ралівці. Старосамбірський район знову не має жодного нового випадку – хоч це тішить…

Станом на кінець тижня, на лікуванні у Самбірській ЦРЛ перебувала 31 особа, в Рудківській – 36.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити