На скільки людей ділять єдину ставку?

SambirWZ
201

На скільки людей ділять єдину ставку?

Оптимізація не втрачає актуальності у жодній бюджетній сфері. У цьому прикрому на сьогодні слові є двозначне поняття. Треба вивільняти людей, а їх шкода, бо за кожним, хто ходить до праці, – сім’я і маса проблем.

З другого боку – платники податків не можуть далі утримувати своїм коштом величезну бюджетну армію. Як знайти  золоту серединку, яка б усіх влаштовувала, не знаємо. Але влада робить певні кроки.

Про деякі з них розповів голова Самбірської РДА Микола Фрей. У школах, закладах медицини, культури працює немало людей на неповну ставку. Чи 0,25, чи 0.50, чи 0.75. Нехай би працювали, бо десь треба заробляти – не всі за кордон поїдуть… Тим паче, якщо така платня людину влаштовує… Але держава так цікаво сплела законодавство, що навіть коли працівник рахується на 0,25 ставки, то податок за нього треба платити такий, ніби працює на цілу ставку. А це зайві витрати – розумієте, про що йдеться. Отож, Микола Фрей поставив собі за ціль і схиляє до цього підлеглих, аби оптимізуватися так, аби один працівник мав цілу ставку і, відповідно, за нього платили б один податок. От конкретні випадки. Яка держава може утримувати в одній маленькій установі двох електриків, один з яких працює на чверть ставки, а решта грошей – у іншого. Два двірники одного сільського садочка ділять поміж собою ставку, хоча там і замітати нічого… Але навіть у такій ситуації, коли одну ставку ділять на кілька працівників, у районі є немало вакансій. Скажімо, лише медицина Самбірщини потребує 27 нових рук… З цього приводу Микола Фрей провів нараду зацікавлених осіб і розпорядився до кінця серпня навести порядок з подрібненими ставками.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар