На Старосамбірщині з’явилися бобри

SambirWZ
166

На Старосамбірщині з’явилися бобри

Їхав недавно зі Старого Самбора у бік Хирова і помітив коло дороги дерева, які чомусь звалилися на землю. У ровах вода стоїть… Дивно, кому влізло у голову нищити придорожні деревця – толку з них на гріш… Коли поділився враженнями з водієм – жителем Старосамбірщини, той і розповів, що це не людське нехлюйство, а боброве. І додав, що не тільки тут, а у інших закутках району така ж цікава ситуація…

Ми поцікавилися дивним явищем і перше, що дізналися, – у наших краях поліпшилася екологія. Наявність бобріводна із перших цьому ознак. Ну, зрозумілона полях поменшало хімії

Бобри славляться своєю будівничою діяльністю. Їхні спорудигреблі, загати, хатинки, підземні тунелі та канали вражають дивовижною осмисленістю. Під впливом діяльності звірів тутешні потічки перетворилися на чудові мисливські угіддя. У них розмножуються щуки, карасі, соми. По берегах, на мілководді будують гнізда качки та кулики, виводять каченят. Багато лісових мешканців приходить сюди на водопій. Та поруч з тим, каскад гребель докорінно змінює гідрологічний режим. Екологи кажуть, що бобри мають іпротипожежне значення. Лісові загати, виготовлені річковими бобрами, система ставів створюють надійний барєр на шляху вогняного лиха.

А ще фахівці з мисливства висловлюються з приводу модних нині закликів противників полювання: повністю заборонити лови бобра. Заборона може спричинити великі біди і людям, і лісу. Зростання бобрової колонії неодмінно призведе до катастрофічних підтоплень лісу, автошляхів, інших об’єктів. Такий сумний досвід, виявляється, уже мають в Канаді.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар