Нас ще й перевірять, куди сміття приймаємо

SambirWZ
167

Нас ще й перевірять, куди сміття приймаємо

Не знаємо, як воно буде, але знаємо точно, що нинішнього року будуть перевіряти полігони зі складування твердих побутових відходів. Важко сказати, яким буде припис екологів з приводу Самбора, але перевірка – це завжди серйозно. 

КОМІТЕТ екологічного порятунку України (КЕПУ)повідомляє, що питання поводження з твердими побутовими відходами залишається актуальним впродовж багатьох років, незважаючи на розвиток технологічних та фінансових можливостей, законодавчої бази та зростання екологічних стандартів. В Україні 95 відсотків твердих побутових відходів захороняють на звалищах-полігонах.

Хоча на сьогодні в законодавчому полі відсутній термін «звалище ТПВ», проте Полігони ТПВ є інженерними спеціалізованими спорудами, які призначені для захоронення відходів. Полігони ТПВ повинні забезпечувати санітарне та епідемічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього природного середовища, запобігати розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ. Більшість діючих об’єктів захоронення відходів складно назвати «полігоном» в повному сенсі цього слова.

Євроінтеграція України, зокрема підписання Угоди про Асоціацію, серед інших аспектів передбачає імплементацію законодавства у сфері екології, адже природа не знає кордонів. Угодою чітко визначено законодавчі норми та терміни їх впровадження, у тому числі щодо поводження з відходами. З 1 січня 2018 року Україна мала б почати сортувати сміття на загальнонаціональному рівні, втім, цього не сталося. Норму Закону «Про відходи» прийняли для проформи. Додана норма виявилася непрацюючою, бо не було створено жодних економічних та контролюючих механізмів її виконання. Окрім того, законодавство України визначили, що діяльність із захоронення ТПВ підлягає ліцензуванню.

Через відсутність дієвої системи контролю за об’єктами захоронення ТПВ полігони України і надалі функціонують з суттєвими порушеннями природоохоронного законодавства.

І нарешті найцікавіше: до річного плану Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України на 2019 рік внесені об’єкти захоронення ТПВ, зокрема, комунальні підприємства Добромиля, Старого Самбора і Самбора.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар