Нас щоразу стає менше, або від яких недуг найчастіше помираємо

SambirWZ
262

Нас щоразу стає менше, або від яких недуг найчастіше помираємо

Не в традиціях нашої газети писати про демографічну ситуацію – і собі, і комусь не хочемо псувати настрій, бо ж всі знають, що смертність випереджує народжуваність, а ще хтось просто виїжджає якщо не у великі міста, то за кордон на постійне місце  проживання. Один лиш факт, доведений життям.

ВИПУСКНИКИ наших шкіл, вивчившись у вишах за батьківські гроші, як правило, не повертаються жити в рідні містечка, бо нема роботи з гідною зарплатою. Але цього разу звернули увагу на новини від обласного відділу статистики, хоча Самбірщини у цифрах дуже мало. Ми начебто в «золотій серединці», якою й тішитися не варто.

Чисельність наявного населення у Львівській області станом на 1 грудня 2020 року, була  2 мільйони 499,7 тисяч осіб. І це тоді, коли, скажімо, років тридцять тому лише Львів дотягував до 1 мільйона… Упродовж січня-листопада 2020 року чисельність населення зменшилася так, начебто за рік вимерло 5-6 сіл. Різниця між народжуваністю та смертністю зберігається традиційно великою, а відтак за кілька років ми будемо мати паскуднішу ситуацію з наповнюваністю класів, ніж є зараз, особливо у сільській місцевості. Якщо не народжуються діти зараз, то хто буде народжувати дітей для тих же шкіл через двадцять років?

У січні-листопаді минулого року в області народилось 19484 немовляти, що на 826 дітей (на 4,1 відсотка) менше, ніж у січні-листопаді 2019-го. Найвищий рівень народжуваності в області був у Турківському районі (109 осіб на 10 тис. населення), найнижчий – у Моршині (57 осіб на 10 тис. населення) та Новому Роздолі (48 осіб на 10 тис. населення). Моршин все ж привабливе курортне містечко, де можна знайти працю, а діти все одно не народжуються. А в Новому Роздолі через зупинку потужного колись підприємства, роботу знайти важко, тому молоді люди тут не засиджуються і не народжують… Кількість померлих в області порівняно з січнем-листопадом 2019 року збільшилась на 2477 осіб (на 8,2 відсотка) і становила 32644 особи. Серед причин смертності на першому місці посідають хвороби системи кровообігу, на другому – онкологія, третьому – хвороби системи травлення, четвертому – коронавірусна інфекція COVID-19.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити