Наш Василь Кирилич уже в Хорватії

SambirWZ
31

Наш Василь Кирилич уже в Хорватії

Президент призначив Василя Кирилича послом України в Хорватії – приємна звістка для наших теренів, бо пан Василь родом з Тисовиці… Ми з ним познайомилися наприкінці дев’яностих, коли він керував старосамбірською районною освітою.

Коли вперше побачив та почув цього чоловіка, то потім сам на сам перепитав у нього: що ви з таким інтелектом і чистою літературною мовою робити у такій провінції? А у відповідь почув, що щойно вступив у дипломатичну академію і відлягло від душі, бо такі особистості справді варті більшого.

Згодом Василь Кирилич балотувався від нашого округу у парламент, але земляки його «прокатали». Може й на ліпше вийшло, бо таким шляхетним людям, здається, протипоказано працювати в такому «вулику» під головним куполом країни.

Раніше пан Кирилич був главою управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, має титул українського дипломата, Надзвичайного і Повноважного Посланника другого класу. Автор понад 40 публікацій з етнополітики, балканістики та східноєвропейської тематики. Автор першого Українського дипломатичного календаря (2007, 2017), дослідження «Світ про Україну та українців» (2016). Кандидат політичних наук, доцент. Володіє  болгарською, польською, сербською, німецькою, англійською мовами. Свого часу працював речником Міністерства закордонних справ і часто з’являвся у наших телевізорах. Приємно мати таких земляків…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити