Наш край обрав собі старих, але оновлених нардепів – Ярослава Дубневича та Андрія Лопушанського

SambirWZ
44

Наш край обрав собі старих, але оновлених нардепів – Ярослава Дубневича та Андрія Лопушанського

У ту історичну для України неділю, та й раніше, ми розпитували у виборців, чого вони чекають від нового парламенту, на кому чи на чому зупиняють свій вибір… Треба відразу сказати, ентузіазму як в очах, так і у словах земляків не побачили і не почули. Було відчуття, що за усі роки незалежності такої байдужості ще не було. Працювали штаби та люди, які більш-менш розуміються в політиці, про щось дискутували, захищаючи своє чи своїх, але більшість ця тема не гріла. Особливо фіолетово до цього ставилися молоді люди. Схоже, вони (і не тільки) розчарувалися у політиках та політиці.

СКАЗАТИ, що люди покладають великі надії на цей парламент, не можемо. На перше місце у перегонах виступає спортивна термінологія «хто-кого», а не якісь ідеали. Складалося враження, що йде невидима боротьба між старшими, досвідченими, які бояться чогось непрогнозованого, та молодими, які хочуть  відвойовувати нові позиції і відмовляються коритися волі стариків. Тверезомислячі про перспективи нового парламенту говорять авторитетно: прийде дуже багато молодих людей, які ніколи не займалися політикою чи написанням законів, і поки будуть притиратися та придивлятися, встигнуть розчарувати своїх же виборців. І через це аналітики справедливо спрогнозували низьку явку – молоді виборці або на заробітках, або на відпочинку, або поїхали на береги водойм чи на лісові пікніки.

У знайомих виборців у неділю питали, за кого вони голосували. Опитавши з десяток людей, дійшли висновку, що одностайності нема. Зрештою, нічого дивного – по 125 виборчому округу (від Самбора до Сколівщини) аж 15 кандидатів… Що стосується партійного бюлетеня, то повний хаос – які люди у тих партіях, про що написали у своїх програмах,  не розуміється ніхто. Знають, що «Голос» – то Вакарчук, «Слуга» – то Зеленський, а «Опозиційний блок» – то наші вороги…

Тепер про мажоритарників. По Городоцькому виборчому округу сенсації не сталося – там переконливо переміг Ярослав Дубневич. Його найближчий переслідувач – Володимир Гірняк, взяв трохи більше третини того, що віддали люди пану Дубневичу. Результат був відомий ще пізно вночі – штаб Ярослава Васильовича вів підрахунок голосів он-лайн. А от по 125 виборчому окрузі ще навіть вранці у понеділок нічого не було відомо. Лідирували Доскіч, Лопушанський, Піхоцький, Яворський (в алфавітному порядку). І тільки ближче дев’ятої ранку стало відомо, шо перемогу в окрузі здобув Андрій Лопушанський. 

Детальніша аналітика, враження виборців та експертів – у наступному спецвипуску.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити