Не беріть на душу екологічний гріх – не знищуйте собі «легені»

SambirWZ
151

Не беріть на душу екологічний гріх – не знищуйте собі «легені»

В таку пору року наша традиційна тема – заготівля новорічних ялинок. Риторика не міняється уже багато літ поспіль – на Старосамбірщині, наприклад, діє мораторій на вирубування лісових красунь заради їх збереження, але нарід все одно тне, бо жити хоче. 

ЦЕ ТАКИЙ собі різновид гірського бізнесу – ризикований, звичайно, але без ризику нічого не буває. Торік красуня під два метри тягнула на 200-250 гривень, цьогоріч, зважаючи на здорожчання долара (традиційне пояснення) буде дорожчою. І так само зеленню переповнять усі маршрутки, потяги, багажники машин – бо традиція мати новорічно-різдвяну красуню удома, залишається живучою. Хоча тверезий глузд підказує інше – якщо у нас так безбожно лисіють Карпати, то може перепросити дітей і не ставити живого деревця у своїй оселі. Воно хоч і створює гарний настрій, але явно не надовго.

І під цю ж тему. Екологічне бюро УГКЦ просить вірян під час Різдвяних свят відмовитися від прикрашання своїх домівок та храмів живими ялинками, повідомляє голова комісії УГКЦ з питань екології отець Микола Пришляк і просить шукати альтернативу. Це може бути або дідух, або гарна ілюмінація в будинку. Ми говоримо про те, що ліс є легенями нашої планети, очищає повітря. І якщо заради 10 днів рубаємо ялинки, то в такий спосіб чинимо екологічний гріх, гріх проти п’ятої Божої заповіді «Не убий», бо вирубуємо легені планети. Ми заохочуємо до альтернативи, щоб на це велике свято – Різдво Господа нашого Ісуса Христа, через ялинку не стати екологічним грішником, підкреслює священик.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар