«Невидима смерть» вже чатує…

SambirWZ
50

«Невидима смерть» вже чатує…

Взимку, крім пожеж, маємо ще таке прикре явище як отруєння чадним газом. Недавно Львівщину приголомшила ситуація, коли від цього померла мама та двоє її діток. Але якщо це трапилося десь в іншому районі, то свіжі випадки не оминули і нашу територію. 

БЛИЗЬКО 19.10 год. у Ваньовичах у приватному житловому будинку отруївся, ймовірно, чадним газом, місцевий мешканець, 1971 року народження. У стані середнього ступеня важкості його доставили до шпиталю. А ось випадок минулого тижня. «В Самборі чадним газом отруїлася сім’я з двома малими дітьми, – повідомили у Львівській обладміністрації, – близько 00:45 год в квартирі першого поверху п’ятиповерхового житлового будинку на вул. Стебельського, отруїлися 4 особи, у тому числі 2 дитини, 2016 та 2018 років народження. І їх скерували на лікування у Самбірську ЦРЛ. До речі, того ж дня, коли на лікарняному ліжку опинилися самбіряни, в області зареєстрували шість потерпілих. Цифри б’ють на сполох – будьте обережні. А відтак, коротко повідомимо вам, що ж за така біда може підстерігати кожного з нас.

Чадний газ часто називають «фільтрований газ» тому, що він легко проходить через покриття та стіни. Він отруйний, легший за повітря, безбарвний, позбавлений запаху. Може вбити людину упродовж декількох хвилин. Він є одним з найбільш токсичних компонентів продуктів горіння, який входить до складу диму, і виділяється при тлінні та горінні майже всіх горючих речовин і матеріалів. Чадний газ утворюється в результаті неповного згорання різних видів палива: вугілля, дров, нафти, природного газу. У газифікованому приміщенні наявність чадного газу можна виявити за кольором полум’я згоряння природного газу, яке з блакитного (синього) змінює свій колір на жовтий, або за допомогою сигналізатора загазованості.

Що провокує чадний газ? Неправильне користування газовими приладами та користування несправними газовими приладами, самовільне переустановлення газових приладів, самовільне перепланування приміщення, самовільне внесення змін у систему димовідведення та вентиляції, відсутність провітрювачів у пластикових вікнах, несправності (засміченість чи відсутність тяги) у димових та вентиляційних каналах, встановлення механічних витяжок у приміщеннях, де є газові прилади з відведенням димових газів у димохід, встановлення механічних витяжок у приміщеннях санвузлів, відсутність необхідної кількості кисню в повітрі для повного згоряння природного газу через зачинену кватирку, несправний димовий та вентиляційний канали. Якщо якась із причин вас засмутила, запросіть фахівців.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити