Не мав Бонк клопоту…

SambirWZ
58

Не мав Бонк клопоту…

Двох Яворських в одній освіті бути не може?

У п’ятницю після обіду ця подія звалилася, наче липневий сніг. Голова Старосамбірської РДА Орест Бонк звільнив з посади головного освітянина району Мар’яна Яворського. Одразу ж наступного дня, коли і ми оговталися, маємо надію, що прийшов до тями і сам звільнений, наважилися зателефонувати. Пан Мар’ян сказав, що розпорядження про своє звільнення він ще не бачив, за що його звільнили – толком не знає, а тому утримався від коментарів.

За нашими даними, його відправили у відставку, бо начебто є так званий конфлікт інтересів. Адже його рідний брат Роман керує Лаврівським сиротинцем і перебуває у прямому підпорядкуванні керівника освіти. З приводу цього кілька днів перед тим йшла мова в “білому домі”, коли громадська організація “Старосамбірщина-3000” підбивала підсумки проекту, який за європейські гроші вивчав стан конфліктів інтересів. Експерти перевірили купу владних рішень і знайшли двох Яворських на одному освітянському полі. Чим не конфлікт? Ми віримо, що Орест Бонк, звільняючи головного вчителя, мав на це поважні підставі, може навіть лист з якогось антикорупційного органу, хоча, судячи з того, що ми почули, трудового законодавства під час звільнення керівника освіти в адміністрації не дотрималися. Не виключено, пан Мар’ян буде судитися. Чоловік, якщо не помиляємося, прийшов на цю посаду якраз після того, як Орест Бонк з головного освітянина перетворився у голову райради. І можна допускати, що Яворський є креатурою пана Ореста. Зрештою, керівник відділу освіти пересидів на посаді трьох очільників “білого дому” – Володимира Цегенька, який, здається, не пхався до освіти, Мирона Пацая, який регулярно звільняв пана Мар’яна, а той мусив не менш регулярно хворіти на лікарняному, та Миколу Цепенду, який загалом був благим чоловіком і серйозних претензій не виставляв. Мар’ян Яворський сидить, точніше, сидів, уже за четвертого – за Бонка. Сказати, що керівник освіти наробив якогось лиха на посаді, не можу. Загалом, виважений, грамотний очільник, який не зле орієнтується на освітянських “плантаціях”…

…Але ж усі і віддавна знали, що в освіті є два Яворські, однак свій вердикт Орест Едуардович виносить за місяць до нового навчального року. Не мені розповідати педагогам і владі, що це таке – години, тарифікації, закінчення ремонтів, вчителі, учні, батьки і всілякий інший клопіт. Позбуватися у такий час головного освітянина – якось безглуздо. Та що там казати, навіть на голову не налазить ще й тому, що наразі голова РДА пан Бонк не має жодного заступника, але сміливо залишає без керівника таку дратівливу галузь як освіта.

Про що говорять місцеві пліткарі? Це так само цікаво, хоча їхні міркування видаються фантастичними. Кажуть, Орест Бонк може довго не втриматися на посаді голови РДА – і наводять аргумент: губернатор не затверджує йому заступників, а значить ігнорує або не хоче підставляти нових людей на посади заступників. Відповідно, Орест Едуардович, звільнивши крісло головного освітянина, хоче його зайняти. Інша версія: народний депутат України Андрій Лопушанський, ставлеником якого є пан Орест, готує своїх людей на ключові посади перед імовірними виборами.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар