Нове обладнання уже випробували перші пацієнти, а «швидка» навіть до Польщі доїде

SambirWZ
16

Нове обладнання уже випробували перші пацієнти, а «швидка» навіть до Польщі доїде

Машина швидкої медичної допомоги, лампи для операційних і перев‘язочних, сучасні ультразвуковий апарат, мобільний рентген-апарат, ШВЛ і монітори для реанімаційного відділення, ліжка-трансформатори для відділення акушерства – це лише невеликий перелік обладнання, яким поповниться Старосамбірська районна лікарня  в рамках спільного з Бещадським повітом та Старосамбірською районною радою проєкту «Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні».

Співфінансування пішло з обласного бюджету (українські платники податків) та коштів європейських платників податків. Нове обладнання уже пройшло перші випробування. Попереду – більше обладнання, і, відповідно, кращі медичні послуги для мешканців Старосамбірщини! Ми б хотіли нагадати, що свого часу ідею такого проєкту придумав тодішній головний лікар Старосамбірської ЦРЛ Юрій Войтів і, здавалося б, тоді, коли він пішов з посади, добру справу закинуть. Але, Богу дякувати, від зміни посадовців ситуація не змінилася. Справу продовжили ті, які й починали, і ті, які підійшли – медичний директор ЦРЛ Олег Горбовий.

У всій цій медичній благодаті нас зацікавив один факт: швидкі допомоги належать до екстреної служби і як буде використовувати Старий Самбір автівку з проєкту? Олег Горбовий зазначив на наше прохання: «У нас заклад другого рівня, який не їздить на виклики, відповідно, машина суто для транспортування важкохворих на консультації, обстеження або подальше лікування. І не виключно, у Львів, але розглядається можливість транскордонного медичного туризму, що й передбачає міжнародний проєкт «Спільно на охороні людського життя». Тобто, якщо ми правильно збагнули, пацієнта ця машина може відвезти до Польщі на лікування? « Або навпаки, – уточнив Олег Володимирович, – але тут мова про гострі випадки на кордоні, хоча можливі і інші ситуації…»

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити