Новим рейсом поїдуть до Польщі туристи чи заробітчани?

SambirWZ
203

Новим рейсом поїдуть до Польщі туристи чи заробітчани?

Ми завжди розділяли радість від того, що спочатку поляки, а потім і українці відчистили колії неподалік Нижанкович і там курсуватиме поїзд.

Займався цією темою Орест Бонк – і коли не був при владі на Старосамбірщині, і тепер, коли є. Радість у тому, що люди, які не мають автівкок, зможуть користуватися колією. Поляки тішилися можливістю влаштовувати туристичні подорожі. Одне слово, все чудово.

Недавня подія – пішов пробний рейс з Перемишля до Устрик Долішніх, з’явилося немало щасливих облич і ми вважаємо, що це перемога, бо направду, років п’ять тому ще ніхто не сподівався, що так може бути, бо на штреці уже повиростали деревця, хтось пробував рельси витягувати… Але у цій добрій історії нас трохи занепокоїло інше: якщо наші люди будуть їздити у Польщу оглядати архітектуру і щось собі купити, то це добре, але якщо просто будуть їздити на роботу – то ми знову згубимо дефіцитну нині робочу силу – а це вже зле. Колись, як тільки справа починалася, а безвізу ще не було, то ми на сторінках газети плескали у долоні, що наші люди зможуть вранці їхати у Польщу до праці, а в кінці дня повертатися. Тепер така перспектива не викликає позитивних емоцій. Хоча з приводу таких перспектив майбутнього залізничного сполучення, якщо воно приживеться, можемо і помилятися. Зрештою, “запущений” потяг уже, мабуть, не спинити.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар