Новосілківський кнур «Четвертий», який при виході «на пенсію» важить 600 кілограмів, став батьком 12 тисяч поросят

SambirWZ
209

Новосілківський кнур «Четвертий», який при виході «на пенсію» важить 600 кілограмів, став батьком 12 тисяч поросят

Журналіст «Високого Замку» уперше в житті цікавився свинячим сексуальним життям

Приблизно рік тому фермер з Новосілок-Гостинних у  Самбірському районі Михайло Кравець розповів нам та начальнику відділу агропромислового розвитку РДА Миколі Анничу, що на його фермі є кнур (згідно з Вікіпедією, некастрований кабан – самець свині) вагою 600 кілограмів. Він уже відпрацював на свиноматках те, що йому належало, і доведеться його позбуватися.

Ми вирішили неодмінно поїхати у гості, аби зазнимкувати велетня, але вічно бракувало часу. Нарешті у п’ятницю Михайло Іванович зателефонував з претензіями, мовляв, хлопці, не буду ж я так довго тримати кнура, бо вам, чи бач, ніколи прибути. Ми кинули смердючу політику та вибори і помчали у правдивий та незрадливий світ свинарства.

По дорозі я думав: як то є несправедливо на білім світі – доброго кнура, який перестав працювати за визначеним природою призначенням, уже відправляють на забій, а могли б дати трохи пожити у власне задоволення, так би мовити, на пенсії… Чотири чоловіки виганяли кнура з його «кабінету», а коли вигнали у коридор, зачинили за собою двері, бо самі боялися, залишивши нас на самотині з героєм публікації. От як вам пояснити розміри звіра? Ви бачили колись бурого ведмедя на фазенді у Білака? Кнур такий же, тільки на задніх лапах, бідолаха, уже не стоїть. Михайло Кравець каже, що одного разу заради інтересу вирішили його зважити. Терези, розраховані на 550 кілограмів, вклякли, а тому ґазди зробили висновок, що їхній вихованець тягне під 600 кілограмів. Така ж вага, до слова, у дуже добре вгодованого бика.

Цікаво, що кнур уперше побачив журналіста, як і журналіст – такого кнура. Раніше його не дуже афішували, аби вроки не дістав…

А потім ми дізналися історію кнура. Він не з роду безбатченків, його титуловані та елітні батьки жили у Чехії, а син потрапив на Закарпаття у Тячів на фірму «Новий рівень-2006». Господар фірми, до слова, родом з Турківщини, а тому залюбки допомагає іншим фермерам-землякам. І коли туди приїхав на торги фермер з Новосілок Михайло Кравець, до слова, лісник за фахом, йому і продали красеня вагою 80-90 кілограмів з кличкою «Четвертий». Перед тим були ще три з іменами-числівниками. У Новосілках не стали виписувати йому нову метрику, тому, зістарівшись, все одно залишається «Четвертим». Може для гідного «мужчини» і соромно бути аж четвертим, але хіба німина то скаже?

Кнур став чи не єдиним помічником Михайла Кравця у розведенні свиноферми. Нині у господарстві 120 робочих свиноматок і 150 «ремок». Що це за «ремки», соромно було випитувати, аби не виглядати простачком у справі свинячій. Хоча ще за комуністів у колгоспах був термін «ремонтне стадо»… Поросят тут вирощують без хімії, тому продукція екологічно чиста, збут поросят є. Щоб ви уявили собі масштаби новосілківського підприємства: тут на добу згодовують 3 тонни кормів. Щось фермер вирощує сам, бо має 50 гектарів землі, щось купує. Корми мають бути якісні, і цьому питанню тут особлива увага. Якщо якесь поросятко, не дай Бог, згинуло, пан Михайло тут же його заморожує і везе на аналізи у Львів, щоб знати причину і не допустити масовий мор. Фермер каже, що хоч має 5 сумлінних працівників, але зранку і до пізнього вечора мусить бути на місці.

Якщо ви любите свинину, то мусите знати, звідки вона береться. Так ось, одна свиноматка на один раз народжує від 8 до 18 поросят, це залежить від генів матері і батька. Батьком там з 2013 року «Четвертий», хоча має уже учнів-кнурів з молодняка. До слова, якщо молоді кнури з тих чи інших причин (може свиноматка з лиця їм не дуже подобалася, може фігура не така), не йшли на контакт, то тоді майстри припрошували «Четвертого», який завжди був безвідмовним. Ну, любив він ту справу… Хоча, як ми дізналися, сексуальне життя «Четвертого» чітко регламентоване – працював з певними проміжками, але не частіше, ніж 12 разів в місяць. Нам стало цікаво, скільки дітей за шість років привів на світ наш герой? Ми собі думали, звідки фермер знає, він що, рахує? Виявляється, там ведуть чіткий облік і мають журнал: який кнур, яку свиноматку запліднював і що з цього вийшло. Так ось, у «Четвертого» в Новосілках народилося трішки більше 12 тисяч діточок. А чому майстри пильнують, хто кого покриває? А тому, що наука так каже – інцесту серед свиней допускати не можна, бо потомство буде нездале.      

Нас зацікавив сам процес осіменіння, бо такий важковаговик навряд чи прийме самотужки зручну і єдину для подружжя позу. Навмисне для нього виготовили такий собі станок… А більше для «поржати» запитав про свиноробний орган, мовляв, сантиметрів скільки? Відповісти на це питання закликали фахівця Мітю, і той, вимірюючи розмір кришкою стола, поставив палець більше, ніж за півметра від кута. Це не предмет заздрості чи гордості, подумали ми, це щось надто особисте і свиняче… Але уявивши ситуацію, не могли не дізнатися, чи ті «півметра» не махаються, наприклад, на вітрі, і легко потрапляють в ціль. Виявляється, «коли вітер», то фахівець у рукавиці підтримує і скеровує туди, куди треба… Потім «силоміць закохані» завмирають десь на півгодини і справа зроблена. Традиційного сексуального задоволення морди не виражають – банальна робота на хазяїна…

До речі, свиноматка перебуває «в тяжі» рівно 3 місяці, 3 тижні і 3 дні. І ні разу не переносить свій термін. Поросят, як правило, відлучають від матері через місяць і неодмінно у четвер. Чому саме цей день тижня удостоївся у Михайла Кравця таких почестей, він сам не може пояснити. Може магічність яка? А вже за місяць її готують до наступного материнства: це теж процедура – спочатку годують донесхочу, потім кілька днів – у голоді і вона уже готова знову зустрітися з «Четвертим» чи іншим, запасним кнуром…    

Під кінець розмови перепитали у Михайла Кравця, яка подальша доля знаменитого кнура? Його варто уже здавати на забій, але є проблема: заготівельники, якщо з трудом і піднімуть його живого на машину, то машина під час руху на повороті може перекинутися на бік. А дати дозвіл убити «Четвертого» на рідній фермі і вбити взагалі у його присутності – він не дозволить.  

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити