Ні жити, ні вмерти по-людськи не дадуть

SambirWZ
154

Ні жити, ні вмерти по-людськи не дадуть

Панове, бажано з сьогоднішнього дня – 15 березня, не помирати, бо завдасте своїм близьким дуже багато непотрібного клопоту. І це не жарт, бо вступають в силу так звані «поправки Лозового» до якогось там кримінально-процесуального кодексу. Навіщо це законодавцю, поняття не маємо. Видно, чоловік захотів прославитися, бо це прізвище нині у зв’язку з поправками вживають у всіх відмінках на усіх сайтах. Але справа навіть не в одному депутатові, а в усіх загалом – як вони таке допустили?

Тепер, виявляється, дозвіл на обшук, виїмку документів, перевірку телефонів, експертизи і всього іншого потрібно буде брати в обласному суді, а не за місцем знаходження. Без дозволу судді навіть поховати померлу вдома людину буде неможливо, коментують ситуацію правозахисники.

«Якщо людина в ДТП, в бійці або в іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення Феміди людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно переповнені суди зможуть приймати ці рішення – питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних проваджень, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас багато. Через суди доведеться брати дозвіл на експертизу навіть для тих, хто помер своєю смертю», – сказав речник поліції Київської області Микола Жукович.

Іншими словами. Помирає людина удома, тіло скеровують у морг. При цьому слідчий має звернутися спочатку до суду, суд дає дозвіл на розтин тіла, тоді до справи береться судмедексперт, а вже тоді йдуть похоронні процедури. Якщо суди почнуть видавати дозволи на експертизи, а мова не тільки про померлих, то Феміда стане самою модною «панною». Якщо суди не встигатимуть, працюючи 24 години на добу, то покійник може затриматися на землі на довше, а в моргах “ліжок” забракне. Що робити родичам у такій біді? Невже в Україні нема інших проблем для народних обранців, ніж придумувати для живих випробування з мертвими? Чесне слово, ні життя людського нема в тій країні, ні відійти у легші світи по-людськи не дають. Маячня!!!

Ми поцікавилися у наших суддів, чи мають якісь конкретні вказівки з приводу виконання таких вимог? З’ясувалося, що ні. Більше того, у самбірській поліції нема юридичної особи – слідчого відділення, найближче, яке має право звертатися до суду, – у Львові, розповіли служителі Феміди. Самбірські судмедексперти твердять, що вони працюють за скеруванням слідчих, які пишуть питання, на які експертиза має дати відповідь під час розтину тіла. Але. звісно, слідчий писатиме свої питання після суду… Як застосовувати ці норми на практиці, судмедекспертам вказівки ще також не надходили.

Дурдом повний – не хотів би ображати психіатричну лікарню…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар