Ні колишні мери, ні майбутні, ні місцеві політики не возять печеня на сміттєвий блокпост – і слава Богу

SambirWZ
160

Ні колишні мери, ні майбутні, ні місцеві політики не возять печеня на сміттєвий блокпост – і слава Богу

У наші демократичні дні кожен має право на те, щоб донести власні міркування до народу. Цим правом скористався міський голова Юрій Гамар, коли посередництвом журналістів говорив про сміттєві теми, з цього ж права скористали і обивателі блокпосту біля «Омеги». Небайдужі молоді містяни, нагадаємо, заради екологічної безпеки та з недовіри до міського голови Юрія Гамара і його команди, від 19 лютого пантрують цноту самбірського полігону від чужоземного сміття.   

ДЛЯ початку активіст Ігор Веселовський розповів про громадську організацію «Ініціатива і порядок». Товариство має усі установчі документи, записане в юстиції і діє згідно з чинним законодавством. Це пишемо для того, аби люди, наближені до істин ратуші, не сумнівалися у законності організації. Знаєте, що приємно, хлопців та дівчат згуртували не якісь олігархи в догоду чиїмось чи своїм політичним інтересам, а виключно місцева екологічна проблема. І ніхто їх силоміць не тулив до купочки, то на антисміттєвому віче  громада делегувала їх захищати екологічну безпеку. Засновниками «Ініціативи та порядку» є дев’ять осіб. Ми спробували уточнити, чи громадська організація виключно заради блокування чужого сміття, чи щось інше та надовго? Виявляється, і інше, і надовго… Тут будуть пильнувати і передвиборчі обіцянки мера, зокрема у пункті про екологію, і чесність виборів. За часів попередника Тараса Копиляка була Самооборона на чолі з Юрієм Гамаром, а за Юрія Гамара може бути «Ініціатива і порядок» на чолі з Ігорем Веселовським. А чому ні?

Тут невеличкий власний відступ. Наша газета не раз піднімала серйозні теми і, зокрема, з приводу діяльності нинішньої міської влади, але було дике відчуття відчаю: пиши-не пиши, а все – наче в бочку… Може зі створенням такої громадської організації люди вже будуть реагувати на певні прикрі ситуації, які виникають у Княжому місті, але нинішньої доби.

Активісти оприлюднили свої вимоги – відмінити депутатське сміттєве рішення. На прес-конференції нас також цікавило питання: чому нема підписів обранців, які хочуть позачергову сесію на тему відміни сміттєвого рішення. Опозиційно налаштовані до мера депутати збирали підписи – максимум, що треба, то дванадцять голосів. Вірили, що вони десь існують, однак, з’ясувалося: ніхто підписи до ратуші не відніс з тієї простої причини, що один з депутатів їх загубив. Зробили спробу скласти списки по-новому, але було уже чи то 8, чи 9 голосів… А може перші списки не просто так пропали? На сьогодні мер скликав чергову сесію, але сміттєвого питання у порядку денному нема, хоча люди хотіли цього відразу, передавши у ратушу вимогу віче. Виглядає на те, що цією вимогою можуть проігнорувати. Аби так не сталося, громадські активісти обіцяли, що гуртом прийдуть нині в ратушу.

Згадали і той безпрецедентний випадок з комарнівським сміттям. Навіть якщо «Об’єднане» і дає свої машини в оренду у Городоцький район, заробляючи гроші, то це зовсім не означає, що автівки мають їхнє сміття возити у Самбір. До речі, упійману на гарячому автівку завернули у Комарно, тамтешній міський голова організував для водія та вантажників нічліг і харчування, а вранці непотреб повезли кудись на Стрийщину… Угоду з Комарно підтвердив його мер, мовляв, домовилися з паном Квасом на вивезення сміття, а не просто оренду машини.

Нам розповіли, що вага неподалік полігону є і місцевий підприємець Ярослав Кузьм’як дозволяє зважувати сміття, однак вага працює лише до шостої вечора, а поповнюють звалище і вночі. Спростували активісти розмови на прес-конференції мера про те, що начебто на полігоні триває рекультивація. Активісти мають свідчення заступника мера Романа Пилипчака про те, щоб будь-які роботи з упорядкування припинилися акурат тоді, коли Львів перестав нам возити свій мотлох.

Після комарнівської епопеї пан Гамар міг би пану Квасу бодай догану виписати, щоб той не підставляв у майбутньому, але…

І наостанок про побут на цілодобовому блокпості. Пильнують дорогу на полігон у чотири зміни, міняючи один одного. Благо, сусід – директор «Омеги» Петро Мошуманський дозволив хлопцям заходити на свою прохідну чи то погрітися, чи то чаю зварити. Ми запитали, хто допомагає їм з провіантом, і почули, що ні вчорашні, ні майбутні мери, ні політики не привозять нічого. Кажуть, і слава Богу, бо вся їхня акція – не політична справа, а екологічна. Блокувальники дуже не хочуть, аби їх хтось використовував у власних політичних інтересах.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар