Ніхто не хотів, щоб депутати на сміттєзвалищі перетворювалися у бурульки,

SambirWZ
184

Ніхто не хотів, щоб депутати на сміттєзвалищі перетворювалися у бурульки,

але, якщо є сумніви, непотреб треба рахувати

Побачити мера Самбора Юрія Гамара і не спитати у нього про львівське сміття на нашому полігоні, було б гріхом. Тим паче, людський поголос розносив інформацію, начебто місто приймає навіть не облікований непотреб з обласного центру.

Раніше мер обіцяв дати тлумачення з цього приводу, але видно, забув. Та й депутати не поспішали у нього розпитувати. А ми наважилися…

Юрій Петрович нагадав, що, згідно з чинним законодавством, невдовзі полігони, які не матимуть сортувальних ліній, не зможуть взагалі приймати сміття. А тому з 23 полігонів Львівщини лише 7, у тому числі і Самбір, сміття будуть брати. Кошти на сортувальну лінію нам область уже заклала. Крім того, “Об’єднане” купило 7 одиниць необхідної техніки. У перспективі – Львівщина має збудувати кілька переробних підприємств, на які уся область буде возити свій непотреб. Це станеться не скоріше, ніж через два роки. Коли заводи запрацюють, то наше сміттєзвалище доведеться законсервувати, засипати землицею, втрамбувати… Зрештою, ми це знали і раніше, а от з приводу рахування львівських фур, які в’їжджають на нашу територію, мер зазначив, що через сильні морози депутати не змогли б сидіти на полігоні і рахувати автівки. Певна річ, і ми б не хотіли, щоб хтось із обраних заради обліку львівського непотребу перетворився на бурульку, але уже теплішає, і нехай би активісти таки визначилися: скільки возять – чи згідно з угодою, чи понад норму. Якщо у громади виникають сумніви, їх треба розвіювати, а не ховати, наприклад, за двадцятиградусні морози.

Журналісти з інших видань поцікавилися темою, яка гуляє по місту: чи правда, що сміттєсортувальну лінію мають облаштувати на території хлібокомбінату? До «Високого Замку» так само зверталися перелякані містяни, а ми відповідали, що це абсурд – територія приватна і ніхто туди сміття не пустить. Тішимося, що приблизно так само відповів і Юрій Гамар, до речі, додав, що власники хлібокомбінату не дають владі знати, що планують там робити. Заразом виніс і свій вердикт: чому закрилося підприємство, яке наповнювало бюджет міста. На його думку, винна дорога Самбір-Львів, яку капітально відремонтували і хлібопекарям стало вигідніше пекти хліб у Львові і нам привозити свіжесенький.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар